Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Tego nie wiecie o nowym prezydencie USA. Ma polskie korzenie?

392
Podziel się:

Joe Biden oficjalnie został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. W środę odbyło się uroczyste zaprzysiężenie. Mało kto wie, ale przodkowie Joe Bidena pochodzą z Polski, a konkretnie z Bielska-Białej.

Tego nie wiecie o nowym prezydencie USA. Ma polskie korzenie?
(Getty Images)

Redakcja portalu Bielsko-Biała odkryła, że w gotyckim kościele pw. św. Stanisława (zbudowanym w 1380 r.) może znajdować się podobizna jednego z przodków Joe Bidena. To kolator, czyli fundator i świecki patron świątyni, którego rzeźbiony fragment popiersia znajduje się na filarze nad ołtarzem.

To podobizna księcia cieszyńskiego - Przemysława I Noszaka. Na stronie internetowej, ze spisem przodków Joe Bidena - GW Geneanet - możemy znaleźć informację, która potwierdza ten trop. Najwyraźniej więc Joe Biden ma przodków z linii polskiej dynastii Piastów Cieszyńskich.

Dalej, jak wynika z drzewa genealogicznego, córka wspomnianego księcia i kolatora - Margaret, czyli po prostu Małgorzata - wyszła za Simona de Felbrigga. Potem jej córka - Helena Felbrigg - wyszła za mąż za Williama Tyndala.

Joe Biden pochodzi z XVIII pokolenia tej rodziny. W międzyczasie na świat przyszła m.in. jego babcia, która ma nazwisko z domu Robinette. Zmieniła je po ślubie, przyjmując nazwisko męża - Biden. Nieco później na świat przyszedł sam 46. prezydent USA.

Czy historia ta jest prawdziwa? Nie wiadomo. Wiele wskazuje na to, że tak, jednak historycy często podchodzą sceptycznie do tego typu naciąganych powiązań sławnych, albo wpływowych ludzi, których, po przeanalizowaniu historii ich rodziny, często można połączyć z dowolną osobą, co zwykle robią amatorzy, choć tutaj sprawa nagłośniona była także przez zagraniczne portale.

Ostatecznie mówi się, że Mieszko I jest ojcem nie tylko wielu pokoleń Polaków, ale także Ukraińców czy wielu pokoleń skandynawskich rodzin, a więc nie jest tylko "ojcem Polaków". Eksperci są jednak przekonani, że tego typu powiązanie Joe Bidena z Piastami jest co najmniej możliwe, choć bardzo trudne do zbadania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(392)
Jaro
rok temu
Miejmy nadzieję,ze to kolejny PRAWDZIWY że nas kocha i uznaje za naród wybitny...i że poprze gorąco naszą rządzącą sektę...
Hajka
rok temu
Bida to byli handlarze skór owczych na przedmieściu Białej.Całkiem możliwe ,ze z tych pochodzi Josek Biden.
Frosty
rok temu
W stu procentach Józek Biben pochodzi z Wąchocka
Maryska
rok temu
W Milowce chodzi na grzyby facet podobny do Bidena!Ten sam chód,nos i głos.Z pewnością krewny,może jakiś kuzyn.
Mike
rok temu
Jezus był z Ukrainy i nazywał się IPANIENKO.Pojdzmy wszyscy do stajenki do Jezusa Ipanienki😬
Olo
rok temu
A czemu nie od dawidka?
Polak
rok temu
Skoro jest Polakiem, to powinien nam teraz jakos pomoc, np 100 f35 sac za darmo albo 100 czolgow albo jakis lotniskowiec lub kilka patriotow baterii , no piastowskie pochodzenie zobowiazuje
Obudzony
rok temu
Jozek Bajden, dyrektor upadłej już korporacji DC, czyli nikt.
hall
rok temu
to polakiem no noie przesadzajcie!!!
nurek fraktal...
rok temu
Ludziki kochane, jeśli to było XVIII pokoleń wstecz, to jego piastowski przodek był praprapra...18 razy...pradziadek. Każdy ma ojca + matkę= 2, czyli 2 do potęgi 1; dwóch dziadków i dwie babcie =4, czyli dwa do potęgi 2; czterech pradziadków i cztery prababcie = 8, czyli 2 do potęgi 3 itd... Osiemnaste pokolenie to 2 do potegi 18, czyli 262144 przodków w tym bożym rozdaniu, czyli Biden może mieć 4/tysięczne promila krwi Heleny Tyndal, a księcia Noszaka jeszcze mniej, a króla Mieszka I to już matematyka wyższa. Wszyscy jak jeden mamy prawdopodobnie , mniej więcej, tyle samo co Biden, pochodnego od naszego księcia założyciela Mieszka I . Słabe to pocieszenie, bo najpewniej mamy wszyscy wyższy promil krwi żydowskiej i cygańskiej , niż Bajden razem z nami krwi piastowskiej. Rachunki matką nauki. Kto nie lubi myśleć, niech tego nie czyta.
No to Krasna...
rok temu
(bo przecież nie nominant) ma problem. Sam mając korzenie w Starachowicach (bo o ojcu się nie mówi) będzie się wspierał z nielubianym przez niego Piastem.
alexa
rok temu
Przestancie juz z tymi korzeniami Mieszkam W USA juz ponad 25 lat ,mamy tu biznes i czeso stykam sie z ludzmi majacymi wcale nawet nie znieksztalcone polskie nazwisko typu Jablonski czy Malinowski jak sie pytam ludzi czy sa z Polski i czy mowia po polsku ,to najczesciej slysze ze dziadek [albo pradziadek ] przyjechal z Polski [czesto slysze z Galicji byl} ludzie po polsku nie mowia wcale albo znaja kilka slow bo dziadek ozenil sie z Wloszka albo Irlandka i po polsku sie w domu nie mowilo i ludziom trudno okreslic sie jakie maja "korzenie " mowia my jestesmy Amerykanami
podobieństwo
rok temu
Joe na zdjęciu do Małgorzaty na rycinie wyklucza wątpliwości
xyzxyz
rok temu
Mam nadzieję, ze nie ma żadnych więzów z bogobojnym, byłym posłem Piętą z tego miasta.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić