Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

To "nagranie huraganu Irma" obejrzano ponad 7 mln razy. Jest jeden problem

46
Podziel się:

Jeśli widzieliście to nagranie na Facebooku z podpisem mówiącym, że to niezwykły obraz huraganu Irma, to daliście się nabrać. Nie ma się czego wstydzić. Ofiarą oszustwa padły miliony innych użytkowników.

To "nagranie huraganu Irma" obejrzano ponad 7 mln razy. Jest jeden problem
(Facebook.com)

Ktoś w bardzo nieuczciwy sposób chciał wykorzystać szalejący nad USA huragan. Wideo "na żywo" trafiło do milionów użytkowników Facebooka. Udostępniono je już ponad 200 tys. razy i obejrzano ponad 7 mln razy. Dzięki ogromnej popularności oszustwo mogło przynieść twórcom dziesiątki tysięcy nowch polubień.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pod filmem pojawiły się także tysiące komentarzy. Większość z nich mówiła o przerażającym i niszczycielskim huraganie. Wielu osobom kształt chmur skojarzył się z twarzą demona. Problem w tym, że wideo pochodzi z 2011 roku i przedstawia burzę, jaka nawiedziła wtedy Grand Falls w Kanadzie - informuje Russia Today.

To nawet nie jest wideo. Miliony dały nabrać się na widowiskową "twarz", ale wprawne oko może zauważyć na nagraniu coś jeszcze. Strona EBUZZ przez 4 godziny nadawała zapętloną animację GIF, która pierwotnie trwa kilkanaście sekund.

Huragan ma na swoim koncie już 43 ofiary śmiertelne. Szacuje się, że kataklizm przyniesie straty liczone w miliardach dolarów. Odbudować będzie trzeba tysiące domów i całą infrastrukturę na Karaibach i w USA.

Zobacz także: Nie przegap: Huragan Irma uderzył w USA. Tak spustoszył Florydę

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić