To nagranie widziała cała Polska. Babcia Janina przemówiła

17

Na początku maja w sieci pojawił się w film, na którym seniorka podchodzi do aktywistki LGBT i całuje jej stopy. Miało się to dziać w Warszawie podczas protestu słuchaczy Radia Maryja. Po kilku dniach seniorka udzieliła krótkiego wywiadu, w którym opowiedziała o tym, co się stało.

To nagranie widziała cała Polska. Babcia Janina przemówiła
Pani Janina i pani Magda spotkały się na proteście. (YouTube)

Na początku maja internet obiegło nagranie przedstawiające seniorkę, która ucałowała stopy aktywistce LGBT. Panie przytuliły się później, a działaczka pod wpływem staruszki uczyniła znak krzyża.

Film wzbudził wielkie poruszenie, choć od początku nie brakuje też powątpiewań internautów. Niektórzy twierdzą, że była to ustawka. Film został opublikowany przez telewizję Świat Rolnika Info, której wydawcą jest Fundacja Polska Ziemia. Ma bardzo bliskie powiązania z TV Trwam i konserwatywnymi ugrupowaniami.

Jeden z zakonników bonifratrów przeprowadził wywiad z panią Janiną. Seniorka w krótkim wywiadzie powiedziała, że nie żałuje swojego czynu, ponieważ kieruje się miłością i nie chce, aby społeczeństwo było podzielone. Jako osoba mocno wierząca zachęciła także do modlitwy. Nie potępiła ani razu Magdy - młodej aktywistki LGBT.

Pani Magdusiu, cieszę się bardzo, że panią poznałam. W sytuacji takiej bardzo konfrontacyjnej - ale konfrontacja to najlepszy sposób na poznanie się wzajemnie. Pani jest wspaniała opiekunką ludzi starych, pani rozumienie sytuacji człowieka starego przekracza wszelkie moje wyobrażenie, pomimo że jestem pielęgniarką. Bardzo serdecznie panią pozdrawiam i myślę o naszej przyjaźni, która byłaby ponad te ugrupowania, z których się wywodzimy. Pozdrawiam, Magdusiu, czekam na spotkanie - powiedziała pani Janina.

Jak się okazało, pani Janina, która przez lata była pielęgniarką, jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Straciła mieszkanie i opiekuje się niepełnosprawną osobą. Internauci, którzy dowiedzieli się o jej problemach, zorganizowali już zbiórkę pieniędzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Radna Ewa Bawolska komentuje zarzuty wójta. "Może powinnam stanąć z flagą tęczową"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić