o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

To nie był wypadek. Makabryczne odkrycie w jeziorze. Pamiętniki ujawniły prawdę

34
Podziel się

Po 5 latach śledczy ustalili sprawcę zabójstwa sprzed 5 lat. 42-latek zamordował swojego ojczyma, a przebieg zbrodni opisał w swoim pamiętniku.

To nie był wypadek. Makabryczne odkrycie w jeziorze. Pamiętniki ujawniły prawdę
Zabójca wpadł w ręce policji po 5 latach (Policja)
bDotjGbp

Niedawno w Tarnowie Podgórnym (woj. wielkopolskie) doszło do napadu na jedną z restauracji. Policjanci zatrzymali trzech sprawców, którzy trafili do aresztu.

Śledczy ustalili, że jeden z aresztowanych mężczyzn był przybranym synem nieżyjącego wędkarza, którego zwłoki znaleziono w 2015 r. w jeziorze Lusowskim. Pojawiły się doniesienia, że 42-latek mógł mieć związek ze śmiercią ojczyma.

bDotjGbr

Zabił swojego ojczyma. Wszystko opisał w pamiętniku

W sprawę zaangażowali się policjanci z poznańskiego Archiwum X. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny znaleziono jego pamiętnik. Było w nim opisane zabójstwo ojczyma.

Śledczy dotarli do notesów należących do Grzegorza L. W jednym z nich, w rozdziale zatytułowanym "Zemsta po latach", odkryli opis zabójstwa, jakiego dokonał wymieniony. Autor zapisków, stosując retrospekcję, opisał swoje życie od narodzin do śmierci matki, w tym krzywdy, jakich doznał od swojego ojczyma, wyrządzone mu w dzieciństwie - podaje Prokuratura Krajowa.

Śledczy ustalili, że ofiara utonęła po tym, jak została zrzucona z pomostu do wody. 42-letni Grzegorz L. usłyszał zarzut zabójstwa "dokonanego z zamiarem bezpośrednim i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie". Grozi mu dożywocie.

bDotjGbx

Zobacz także: Straty na ponad 4 miliony złotych. Policjanci zlikwidowali arsenał broni i fabrykę papierosów

bDotjGbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Koko
4 miesiące temu
Żal tego człowieka, bo pewnie przeżył koszmar w dzieciństwie przez tego ojczyma jak również jego matka. Szkoda, że to wszystko opisał, bo go złapali. Pewnie miał zniszczona psychikę przez lata z tyranem i całe jego życie było tym naznaczone. Niesprawiedliwy ten wyrok, bo to on najwiecej ucierpiał przez złego człowieka. Szkoda chłopa.
Bnug
4 miesiące temu
A gdzie byli ludzie ktorzy powinni go chronic jak byl Dzieckiem?
aaa
4 miesiące temu
Czyli za to co przeszedł, to ma jeszcze w więzieniu siedzieć
bDotjGbT
Karol
4 miesiące temu
Rozumiem gościa. Ja też bym zapewne zabił swojego ojczyma-sadystę, tylko że miałem szczęście. Przyczepił się on do jakiś bezdomnych, których zresztą chorobliwie nienawidził, a ci go pobili na śmierć. Wiosna 1992, mimo że miałem 11 lat jeszcze pamiętam ten wewnętrzny wybuch radości we mnie gdy policjant przyszedł do nas do mieszkania z informacją o tym.
Gonia
4 miesiące temu
Boże A gdzie byli Ci, którzy go mieli chronić? Jako dziecko dużo ucierpiał. Dajcie mu spokoj.
Najnowsze komentarze (34)
GOŚĆ
4 miesiące temu
Mam nadzieję że trafi na mądrego sędziego
Znawca
4 miesiące temu
Nie rozumiem jak ludzie piszą jaki był biedny to że w dzieciństwie cierpiał to nie znaczy że mógł zabic!!! Zastanówcie się co czasami loszecie!!
ja.
4 miesiące temu
Jak to się dzieje że ateistyczne Czechy gdzie tylko 11% społeczeństwa jest wierzący, przeglądając statystyki w każdej kategorii przestępstw a szczególnie morderstw jest zdecydowanie mniej (per capita)? Kto mi to wyjaśni? --
jar
4 miesiące temu
Żeby kogoś skazać potrzebne są dowody. Pamiętnik nie jest dowodem, zawsze może powiedzieć,że pisał książkę, a zbieżność nazwisk i zdarzeń jest przypadkowa. Jak pójdzie w zaparte i się nie przyzna będzie wolnym człowiekiem.
apolonia
4 miesiące temu
Po pięciu latach śledczy ustalili sprawcę zabójstwa sprzed pięciu lat. Razem dziesięciu.
Patriota
4 miesiące temu
Gdzie wtedy była policja jak ojczym go bił?
radzik
4 miesiące temu
Żałuję, że swojego ojca nie zabiłem...
buahaha
4 miesiące temu
Wpadł przez pamiętniki. Normalnie drugi Hans Frank.
bDotjGbL
Już się boję
4 miesiące temu
Przypomniałem sobie, że w dzieciństwie (czasy PRL) pisałem w pamiętniku szkic książki fantasy o zamachu na premiera Jaroszewicza. Jak śledczy znajdą po latach mój pamiętnik to dożywocie mam jak w banku!
kaspar h 55
4 miesiące temu
mój ojczym zgotował mi piekło ,po 40 latach nie mogę poukladać swojego życia niestety ale jestem w stanie zrozumieć tego człowieka jeśli jako dziecko przeżył ten koszmar co ja
sonia
4 miesiące temu
często ofiara pozbywa się kata i zostaje za to ukarana.
Olek
4 miesiące temu
"Po 5 latach śledczy ustalili sprawcę zabójstwa sprzed 5 lat" .....
Mat
4 miesiące temu
Zlikwidować przepisy chroniące przed przemocą - to jest obecnie najlepszy sposób naszej władzy! Przykład pani ali mówi wszystko! To zrobią man podwójny horror.
The W
4 miesiące temu
Ludzie czy wy nie umiecie czytać. Został najpierw zatrzymany za NAPAD na restauracje. A wy piszecie żeby go pościć 😳
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić