aktualizacja 

To się znowu dzieje! Kolejny wybuch w polskim sklepie w Holandii

207

Kolejna eksplozja w tzw. polskim sklepie w Holandii. W wyniku wybuchu został zniszczony market w Tilburgu w południowej części kraju. Na miejscu zjawiły się służby ratunkowe oraz funkcjonariusze policji.

To się znowu dzieje! Kolejny wybuch w polskim sklepie w Holandii
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Jak informuje portal rtlnieuws.nl, do tragedii doszło w nocy z 3 na 4 stycznia. Polski sklep, w którym miała miejsce eksplozja, znajduje się przy ulicy Paletplein.

Eksplozja polskiego sklepu w Holandii. Są ofiary?

W wyniku eksplozji zniszczony został nie tylko sklep – uszkodzeniu uległy również okna w mieszkaniu, które mieściło się w tym samym budynku.

Funkcjonariusze holenderskiej policji zwrócili się do świadków zdarzenia. Zaapelowali z prośbą o pomoc do osób, które mogłyby wnieść informacje do sprawy lub dysponują nagraniami lub zdjęciami, wykonanymi na miejscu eksplozji.

Zobacz także: Zobacz też: Wyburzanie miejskich kolosów. Potężna eksplozja

Na razie nie potwierdzono, aby w wyniku eksplozji ktokolwiek poniósł śmierć lub został ranny. Potwierdzono jedynie, że na miejsce dotarli już przedstawiciele służb ratunkowych, a funkcjonariusze policji zabezpieczają ślady.

Mimo że sklep przy ul. Paletplein oferuje polskie produkty, jego prowadzeniem nie zajmują się Polacy. W obiekcie pracują osoby arabskiego pochodzenia.

To już kolejne takie zdarzenie w ostatnim czasie w Holandii. Tylko w grudniu 2020 roku ktoś celowo zniszczył polskie sklepy "Biedronka" – mimo charakterystycznej nazwy nie wchodziły one w skład popularnej w Polsce sieci dyskontów – w Beverwijk, Heeswijk-Dinther oraz Aalsmeer. Zdaniem prokuratury eksplozje są ze sobą powiązane.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić