"Toksyczne" małżeństwo Gatesa. Miał radzić się Jeffreya Epsteina

7

Bill Gates rozwodzi się ze swoją żoną Melindą. Teraz światło dzienne ujrzały doniesienia, że założyciel Microsoftu planował zakończyć swoje małżeństwo dużo wcześniej. Porady na ten temat miał udzielić mu skazany za przestępstwa seksualne finansista Jeffrey Epstein.

"Toksyczne" małżeństwo Gatesa. Miał radzić się Jeffreya Epsteina
Bill Gates miał skarżyć się na swój związek Jeffrey'owi Epsteinowi (Getty Images)

Gates miał skarżyć się Epsteinowi na swój "toksyczny" związek z Melindą. Jak donosi portal Daily Beast, mężczyźni wielokrotnie spotykali się w latach 2011-2014 w nowojorskiej rezydencji finansisty na Manhattanie. Bill Gates miał traktować te spotkania jako ucieczkę od swojego małżeństwa.

To nie jest przesada. Wizyta u Jeffreya była dla Gatesa wytchnieniem od jego związku. To był sposób na ucieczkę od Melindy – twierdzi jeden z informatorów Daily Beast.

Bill Gates prosił o poradę na temat małżeństwa Epsteina? Rzecznik dementuje

Rzecznik założyciela Microsoftu zaprzecza jednak tym sensacyjnym doniesieniom. Podkreślił, że Bill Gates nigdy nie rozmawiał z Epsteinem na temat swojego małżeństwa. Miał także nie otrzymać na ten temat żadnej porady.

Bill nigdy nie nigdy zabiegał o jakąkolwiek osobistą poradę od Epsteina – na temat małżeństwa ani niczego innego. Bill nigdy nie narzekał także na Melindę ani na swoje małżeństwo w rozmowach z Epsteinem – podkreślił rzecznik.

Bill i Melinda Gates mieli wspólnie spotkać się z Jeffreyem Epsteinem we wrześniu 2013 roku. Na Epsteinie ciążył już wtedy wyrok za nakłanianie nieletnich do prostytucji z 2008 r. Skazano go na 13 miesięcy więzienia.

Jak donoszą amerykańskie media, Melinda wkrótce po spotkaniu opowiedziała osobom ze swojego otoczenia o dyskomforcie, który podczas niego odczuwała. 56-latka miała być "wściekła", że jej mąż przyjaźni się z Epsteinem.

Znajomość założyciela Microsoftu z Epsteinem rozpoczęła się w 2011 roku. Według "New York Timesa" mężczyźni wielokrotnie spotykali się do 2014 roku. Gates leciał nawet prywatnym odrzutowcem Epsteina z New Jersey do Palm Beach na Florydzie.

W 2019 roku Jeffrey'owi Epsteinowi postawiono liczne zarzuty związane z handlem nieletnimi kobietami w celach seksualnych. 10 sierpnia 2019 roku popełnił samobójstwo w areszcie w Nowym Jorku, gdzie przebywał przed procesem. Groziło mu 45 lat więzienia i utrata majątku na rzecz wypłaty odszkodowań.

Rozwód Gatesów. Kończą związek po 27 latach

Bill Gates z majątkiem wycenianym na 146 mld dol. zajmuje czwarte miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Miliarder rozwodzi się z żoną po 27 latach małżeństwa. Bill i Melinda Gates przed ślubem w 1994 roku nie podpisali intercyzy.

Para poprosiła sędziego w stanie Waszyngton o podział majątku zgodnie ze specjalnie przygotowaną w tym celu umową separacyjną. Zawarte są w niej wszystkie kwestie prawne dotyczące małżeństwa, podziału majątku, alimentów czy podziału obowiązków wobec dzieci.

Obejrzyj także: Najbardziej kosztowne rozwody. Mel Gibson stracił fortunę

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić