Wróć na
Mateusz Domański
|

Toruń. Skyway Festiwal odbędzie się mimo koronawirusa. Organizatorzy mają patent

1
Podziel się

Bella Skyway Festiwal to wydarzenie, które od dłuższego czasu odbywa się w Toruniu i przyciąga turystów z całej Polski. Wiele osób myślało, że w tym roku imprezy nie będzie. I tutaj zaskoczenie - organizatorzy znaleźli sposób, by zorganizować pokaz instalacji świetlnych mimo koronawirusa.

Toruń. Skyway Festiwal odbędzie się mimo koronawirusa. Organizatorzy mają patent
Instalacja świetlna podczas Bella Skyway Festiwal (YouTube)
bCPFssZh

Bella Skyway Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Toruniu. Każda edycja tej imprezy przyciąga do Grodu Kopernika mnóstwo osób, które spacerują ulicami miasta, by móc przyglądać się różnym instalacjom świetlnym.

Mimo epidemii koronawirusa, w tym roku również odbędzie się ten festiwal. Jak można się jednak domyślić, jego formuła będzie inna niż zazwyczaj. Portal Oto Toruń podaje, że oryginalne instalacje świetlne nie zostaną usytuowane na starówce, ale na toruńskim lotnisku.

To nie Malediwy a Polska. Turyści są zachwyceni, więc łamią zakaz

bCPFssZj

W tym roku wydarzenie przybierze nazwę Auto Skyway Festiwal. Warto odnotować, że atrakcje będzie można śledzić wyłącznie z wnętrza samochodów. Organizatorzy w pełni dopasowali się zatem do nowego reżimu sanitarnego.

Obecnie trwa nabór projektów na tę wyjątkową edycję. Na zgłoszenia artystów czeka Toruńska Agenda Kulturalna.

Ze względu na zmianę lokalizacji festiwalu i zastosowanie formuły drive through/przejedź przez projekty zgłoszone w naborze będą musiały spełniać dodatkowe warunki - m.in. ich forma i wymiar muszą być dobrze widoczne dla osób, które będą przemieszczały się wzdłuż zaplanowanej trasy przejazdu w samochodach - podają jej przedstawiciele.

Auto Skyway Toruń. Kiedy wyjątkowa edycja?

Tegoroczny festiwal światła rozpocznie się w środę 19 sierpnia i potrwa do soboty 22 sierpnia. Impreza w standardowej formule ma się odbyć za rok - w dniach 24-28 sierpnia 2021. Będzie to 12. edycja Bella Skyway Festiwal.

bCPFssZp

Czytaj także:

bCPFssZK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
tata
miesiąc temu
no i git
Najnowsze komentarze (1)
tata
miesiąc temu
no i git
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić