Tragedia w koszarach. Żołnierz wypadł z okna na drugim piętrze!

184

Dramatyczne sceny rozegrały się w jednym z budynków koszar 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia (woj. łódzkie). Ponad 30-letni żołnierz wypadł tam z okna na drugim piętrze. Przeżył, ale w ciężkim stanie trafił do szpitala wojewódzkiego w Sieradzu. Co doprowadziło do wypadku? Są nieoficjalne ustalenia jednego z tabloidów.

Tragedia w koszarach. Żołnierz wypadł z okna na drugim piętrze!
Tutaj doszło do dramatu. Żołnierz wypadł przez okno. (Street View, google maps)

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek rano 7 lutego. O sprawie jako pierwsze poinformowały media lokalne. "Potwierdzam, że rano miał miejsce nieszczęśliwy wypadek w brygadzie" — powiedział dla portalu siewie.tv pułkownik Wojciech Daniłowski, dowódca 15. SBWD.

Jest mi przykro, że do takiego zdarzenia doszło - przyznał Daniłowski.

Żołnierz runął z okna. Trafił do szpitala

Świadkowie natychmiast wezwali karetkę na miejsce tragedii. Mężczyzna był przytomny w chwili akcji ratunkowej. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala wojewódzkiego w Sieradzu. Tam lekarze walczą o jego zdrowie.

Dziennikarze gazety "Fakt" piszą, że nieoficjalnie udało im się ustalić, iż przeszło 30-letni żołnierz mógł wcześniej zażyć dopalacze. To jednak informacje wciąż niepotwierdzone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szczątki żołnierza niemieckiego z II wojny światowej. Niezwykłe odkrycie w Lubuskiem

Obecnie żandarmeria wojskowa prowadzi postępowanie, które ma na celu wyjaśnić, jak doszło do wypadku. Wiadomo jednak, że służby wykluczyły w tym zdarzeniu udział osób trzecich. Brygada nie chce też informować na temat okoliczności całego wypadku.

Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam, że żołnierz wyskoczył z drugiego piętra jednego z budynku koszar. Wykluczony jest udział osób trzecich - powiedział specjalnie dla tvp3.lodz płk Wojciech Daniłowski.

Brygada obchodzi swoje święto 19 października. W związku z decyzją Ministra Obrony Narodowej (z 31 sierpnia 2005) grupa otrzymała odznakę pamiątkową i oznakę rozpoznawczą. Z kolei 10 kwietnia 2013 roku przyznano proporczyk na beret 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić