Tragiczny finał odpoczynku. Chciał skoczyć do wody. Trafił na łódź turystyczną

30

Śmiałek skoczył z ponad 35-metrowego klifu w Bejrucie. Wylądował wprost na łodzi turystycznej, która wypłynęła z jaskini. Mężczyzna nie przeżył wypadku, a kapitan łodzi przebywa w szpitalu. Ratownicy przypominają, że takie zachowania podczas odpoczynku są niebezpieczne.

Tragiczny finał odpoczynku. Chciał skoczyć do wody. Trafił na łódź turystyczną
Mężczyzna skoczył z ponad 35-metrowej wysokości (YouTube)

Nagranie z tego tragicznego wypadku udostępnili świadkowie zdarzenia. Jak mówią, w pewnym momencie zobaczyli, że śmiałek chce zeskoczyć z bardzo dużej wysokości z klifu w Bejrucie. Jednocześnie do miejsca, gdzie chciał skoczyć mężczyzna, zbliżała się łódź turystyczna. Skoczek nie zauważył jej i nie reagował w żaden sposób na rozpaczliwe krzyki świadków, którzy chcieli go uprzedzić przed możliwym zderzeniem.

Turystyczna łódź właśnie wynurzyła się z jaskini pod klifem, przez co mężczyzna najprawdopodobniej jej nie widział. Na nagraniu słychać krzyki przebywających w okolicach turystów.

Spadł na łódź turystyczną z dużej wysokości. Mężczyzna nie żyje

Jak poinformowali ratownicy, mężczyzna skoczył z wysokości ok. 36 metrów i uderzył głową o łódź. Medycy wyciągnęli ciało młodego mężczyzny z wody i przewieźli do szpitala. Skoczka nie udało się uratować. W wypadku ucierpiał także kapitan łodzi turystycznej. Został przewieziony do innego szpitala z licznymi obrażeniami.

Skakanie ze skał Raouche w Bejrucie do morza jest bardzo popularne wśród młodych mężczyzn w stolicy Libanu. Wiadomo, że ofiara wypadku pochodziła z Syrii. Mężczyzna uciekł do Libanu po okupacji rodzinnego miasta przez tzw. Państwo Islamskie w 2014 roku. Według Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Libanie jest łącznie ponad 1,5 miliona Syryjczyków.

Ratownicy ostrzegają przed skokami do wody

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym ratownicy przypominają, aby nie skakać do wody, kiedy nie znamy głębokości i nie wiemy, jakie jest dno. Stale przestrzegają też przed korzystaniem z kąpieli po alkoholu.

Według statystyk rocznie 1000 osób w Polsce doznaje urazu rdzenia kręgowego, z czego 60% wypadków jest spowodowanych skokami do wody. Ofiarami są najczęściej młodzi mężczyźni w wieku od 19 do 25 lat. Policja przypomina, że zanim zdecydujemy się na skok, bardzo ważne jest sprawdzenie głębokości zbiornika wody oraz czystości dna.

Skoki do wody. Należy sprawdzić dno oraz nie skakać po alkoholu

Trzeba mieć świadomość, że w jeziorze, rzece mogą leżeć kamienie, konary lub potłuczone butelki. Warto poznać swoje możliwości pływackie i nie przekraczać ich. Bardzo niebezpieczne jest skakanie na głowę lub gwałtowne wskakiwanie do wody po dłuższym opalaniu, kiedy ciało jest rozgrzane.

Kolejnym ważnym elementem bezpiecznego wypoczynku nad wodą jest bezwzględne unikanie łączenia alkoholu z pływaniem. Należy pamiętać, że napoje wyskokowe upośledzają ocenę sytuacji, zmysł równowagi i koordynację ruchową (zwłaszcza w wodzie).

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić