Turystyczny raj zmienia zasady. Koniec z tym wymogiem

31

Pandemia koronawirusa wymusiła wprowadzenie licznych ograniczeń. Na szczęście powoli wraca normalność. Na zniesienie części restrykcji zdecydował się turystyczny raj.

Turystyczny raj zmienia zasady. Koniec z tym wymogiem
Zmieniają zasady. Koniec kwarantanny w turystycznym raju (Pixabay)

Ostatnio na luzowanie restrykcji decydowały się m.in. władze Malty, Australii czy też Singapuru. Teraz na częściowy powrót do normalności postawiło Fidżi. To archipelag położony w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego.

Co się zmienia? Wszyscy w pełni zaszczepieni podróżni mogą teraz przekroczyć granice Fidżi bez konieczności odbywania kwarantanny.

Turyści nie zostają jednak zwolnieni ze wszystkich obostrzeń. Nadal muszą pamiętać o wykonaniu dwóch testów - przed wyjazdem i po dotarciu na Fidżi.

Lepiej nie próbować omijać tego wymogu. Ci, którzy nie poddadzą się testowi, muszą liczyć się z konsekwencjami - karą na poziomie nawet 1000 dolarów Fidżi. To równowartość przeszło 2 tys. zł.

Fidżi żyje z turystyki

Serwis Fly4free zaznacza, że turystyka to niezwykle istotny sektor gospodarki Fidżi. Świadczy o tym fakt, że odpowiada aż za 35 proc. krajowego PKB. W branży turystycznej pracuje przeszło 150 tysięcy osób!

Zobacz także: Kolejne zmiany w podatkach. "Sytuacja jest kuriozalna"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić