Tusk drwi z TVP i polityków PiS. "W sumie to nawet zabawne"

249

Ostatnio głośno w sieci zrobiło się o nadużywaniu przez TVP fragmentu z wypowiedzią Donalda Tuska. Jeden z internautów wyliczył, że cytat "für Deutschland" w "Wiadomościach" padł od początku roku już w sumie 97 razy. Sprawę w uszczypliwy sposób skomentował teraz sam polityk.

Tusk drwi z TVP i polityków PiS. "W sumie to nawet zabawne"
Donald Tusk skomentował działania TVP (Wikimedia Commons, YouTube, Pietro Naj-Oleari)

Nietypową statystykę z "Wiadomości" przedstawiono 24 października. Jeden z internautów zwrócił uwagę, że pracownicy stacji od dziesięciu miesięcy używają kilkusekundowego fragmentu wypowiedzi Donalda Tuska ze stycznia bieżącego roku.

To właśnie wtedy polityk gratulował w spocie Unii Chrześcijańsko Demokratycznej (CDU) osiągnięć na arenie międzynarodowej. Od początku roku cytat "für Deutschland" wykorzystano w materiałach aż 97 razy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Statystyka najprawdopodobniej dotarła do samego Donalda Tuska. Polityk postanowił wymownie skomentować całą operację używania fragmentu jego wypowiedzi przez TVP. Przy okazji zwrócił uwagę na nazwiska niektórych polityków partii zarządzającej TVP. Wśród nich wymienił m.in. ministra Łukasza Schreibera. Całość porównał do fikcyjnej postaci z serialu "Stawka Większa Niż Życie".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Komentarz Donalda Tuska nie spodobał się wielu internautom. Komentujący wytknęli mu, że "zniża się do poziomu swojego politycznego przeciwnika".

Teraz już chociaż wszyscy wiedzą, że trafił swój na swego - napisał jeden z internautów.
W sumie to nic w tym zabawnego Panie Premierze - zwrócił uwagę komentujący.
Zobacz także: Obiecujący sondaż dla PiS? Poseł Solidarnej Polski przestrzega
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić