Twórczyni słynnej piramidy finansowej wychodzi z więzienia. Przedterminowe zwolnienie

132

Katarzyna P. - współtwórczyni piramidy finansowej Amber Gold - jest już na wolności. Kobieta skorzystała z możliwości przedterminowego zwolnienia z aresztu po ponad 10 latach odsiadki.

Twórczyni słynnej piramidy finansowej wychodzi z więzienia. Przedterminowe zwolnienie
Katarzyna P. - współtwórczyni Amber Gold - została zwolniona z aresztu (Materiały prasowe, TVP)

Sprawa Amber Gold była jedną z największych afer ostatnich lat. Działająca od 2009 r. spółka zasłynęła z ogromnego oszustwa finansowego, na której wiele osób straciło oszczędności swojego życia.

Firma obiecywała wysokie zyski z tytułu inwestycji w złoto oraz inne drogocenne kruszce. Po nieco ponad 3 latach firma ogłosiła bankructwo, a wraz z nią przepadło ponad 850 mln złotych środków wpłaconych przez klientów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyrok za Amber Gold. "Niestety nadal chciwość czasami wygrywa"

Sprawa Amber Gold była bohaterką głośnej sejmowej komisji śledczej, a także prokuratorskiego śledztwa. Proces twórców tej piramidy finansowej - małżeństwa Katarzyny i Marcina P. - zakończył się w 2019 r. Oskarżeni otrzymali wyroki odpowiednio - 12,5 oraz 15 lat pozbawienia wolności. Sąd apelacyjny zmniejszył rozmiar kary dla Katarzyny P. do 11,5 roku.

Katarzyna P. już na wolności. Zgoda sądu

Jak się okazało, twórczyni piramidy finansowej jest już na wolności. Jak wynika z informacji uzyskanych przez Radio Gdańsk, Katarzyna P. skorzystała z warunkowego, przedterminowego zwolnienia z odbywania kary. Tego prawa udzielił jej Sąd Apelacyjny w Gdańsku.

Mimo iż apelacja w sprawie oskarżonej została rozpatrzona dopiero w lipcu 2022 r., to warto wspomnieć, że kobieta rozpoczęła odsiadkę znacznie wcześniej. Katarzyna P. znajdowała się bowiem w areszcie tymczasowym już od 2013 roku i ten okres został zaliczony przez sąd na poczet całej kary.

Kobieta przez kolejne dwa lata - do kwietnia 2026 r. - będzie pod opieką kuratora. W tym czasie jest poddawana próbie, podczas której musi starać się naprawić wyrządzoną krzywdę oraz podejmować pracę zarobkową.

Wiadomo także, że jej mąż Marcin S.-P. (wrócił do swojego nazwiska w pierwszym członie tuż po rozwodzie) także ma prawo do przedterminowego zwolnienia. Na razie jednak nie zamierza z niego korzystać.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić