Ukrył się w podwoziu samolotu. Poleciał z Londynu do Królestwa Niderlandów

100

W samolocie, który w czwartek leciał z Londynu do Królestwa Niderlandów, znaleziono 16-letniego pasażera na gapę, który ukrywał się w podwoziu samolotu. To cud, że chłopak przeżył.

Ukrył się w podwoziu samolotu. Poleciał z Londynu do Królestwa Niderlandów
(Pixabay)

Nastolatek - jak podają holenderskie media - pochodzący z Kenii, został znaleziony obok podwozia samolotu, który wylądował na lotnisku w Maastricht w Królestwie Niderlandów.

Chłopiec prawdopodobnie zakradł się do podwozia samolotu na londyńskim lotnisku Stansted. Kenijczyk trzymał się kurczowo maszyny, gdy samolot osiągnął wysokość niemal 6 tys. metrów nad ziemią. Pasażer na gapę z ciężką hipotermią został zabrany do szpitala.

Rzecznik lotniska Stansted poinformował, że samolot początkowo leciał z Nairobi w Kenii do Stambułu, a następnie do Stansted, po czym doleciał do Maastricht w Holandii. Nie jest do końca pewne, kiedy chłopiec zaczął swoją nietypową podróż.

Rzecznik lotniska Maastricht Aachen powiedział, że chłopiec miał ogromne szczęście, że przeżył podróż.

Miał ogromne szczęście, że udało mu się przez to przejść. Większość pasażerów na gapę ukrytych w dolnej części koła zamarza na śmierć lub spada z kryjówki podczas lotu - powiedział rzecznik lotniska

Oddział policji holenderskich sił zbrojnych Royal Marechaussee poinformował na Twitterze, że zbada możliwość przemytu ludzi drogą lotniczą, w związku z odnalezieniem 16-letniego pasażera na gapę.

Zobacz także: Wyjrzeli przez okno samolotu. Na pokładzie wybuchła panika
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić