Ukrywał blisko 30 kg narkotyków. Uciekał przez okno

16

W Gdańsku mężczyzna próbował uciec przez okno swojego mieszkania, jednak na zewnątrz w ogrodzie czekali już na niego policjanci. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 26 kg narkotyków, sporą ilość pieniędzy w różnej walucie i komputery - "koparki" do wydobywania kryptowalut, nielegalnie podłączone do instalacji energetycznej.

Ukrywał blisko 30 kg narkotyków. Uciekał przez okno
Ukrywał blisko 30 kg narkotyków. Uciekał przez okno (Policja)

Policjanci pracowali nad tą sprawą od dłuższego czasu. W trakcie śledztwa ustalili, że jeden z mężczyzn może posiadać większe ilości zabronionych substancji. W przeszłości miał on już związek z przestępstwami narkotykowymi dlatego mundurowi, aby zweryfikować swoje ustalenia, pojechali na gdańską Orunię do wcześniej wytypowanego mieszkania, w którym miał przebywać 37-latek.

Na miejscu podczas próby wejścia do mieszkania, zaskoczony mężczyzna nie chciał otworzyć policjantom drzwi. Z reklamówką wypełnioną narkotykami, próbował uciec, wyskakując przez okno do ogródka, ale tam czekali już na niego policjanci, którzy go obezwładnili i zatrzymali.

W przeszukaniu piwnicy i mieszkania należących do zatrzymanego uczestniczył przewodnik z psem tropiącym wyspecjalizowanym do wyszukiwania zabronionych środków - podkreśla gdańska policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nożownik z Kożuchowa mógł zabić 9 osób. Uratował je klient sklepu

W rezultacie mundurowi zabezpieczyli ponad 26 kilogramów kokainy, amfetaminy, marihuany i heroiny próżniowo zapakowanych w foliowe worki, które zostały przekazane do szczegółowych badań laboratoryjnych.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli u mężczyzny znaczną ilość gotówki między innymi w dolarach, złotówkach, koronach czeskich, norweskich i szwedzkich na sumę 66 tysięcy złotych. Dodatkowo zatrzymany złamał zabezpieczenia licznika energii i nielegalnie pobierał prąd do zasilania tak zwanych "koparek" służących do wydobywania kryptowalut.

Areszt za torbę narkotyków

Efekt pracy gdańskich policjantów z komendy wojewódzkiej Policji to postawione w prokuraturze okręgowej zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Gdańsku na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje od roku do 10 pozbawienia wolności. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić