Uratował 31 osób. Sąd skazał go na 142 lata więzienia

17

Hanad Abdi Mohammad chwycił za stery łodzi, która znajdowała się u wybrzeży wyspy Lesbos. Na pokładzie znajdowały się łącznie 34 osoby. Łódź właśnie tonęła. Mohammad uratował wszystkich, a wkrótce sąd skazał go na 142 lata pozbawienia wolności.

Uratował 31 osób. Sąd skazał go na 142 lata więzienia
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)

Na Morzu Egejskim Somalijczyk Mohammad postanowił podjąć się próby ratowania siebie i 33 pasażerów łodzi, którzy właśnie przemycani byli do Grecji.

Choć Somalijczyk ze wszystkich sił starał się uratować wszystkich, to jednak dwóch pasażerów nie przeżyło podróży. Mimo to Mohammad jest przekonany, że warto było podjąć się ratunku - nawet za cenę kary więzienia, jaką mu zasądzono. Spędzi za kratami 142 lata.

Imigranci płynęli do Grecji z Turcji

Mohammad - tak jak pozostali pasażerowie - uciekał z Turcji, a w Grecji szukał azylu. Choć nie handluje ludźmi ani też nie przyznawał się do ułatwiania nielegalnego przyjazdu imigrantom do Grecji, to jednak sąd nie podszedł do niego łaskawie. Somalijczyk bronił się, że razem z pozostałymi po prostu szukali bezpiecznego dla siebie miejsca.

Za czyn ten usłyszał wyrok 142 lat pozbawienia wolności, jednak w rzeczywistości prawo greckie pozwala na maksymalną karę 20 lat więzienia. Tyle Mohammad spędzi za kratami, decyzją wymiaru sprawiedliwości - podaje serwis Yahoo.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić