Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Uratował 31 osób. Sąd skazał go na 142 lata więzienia

6
Podziel się

Hanad Abdi Mohammad chwycił za stery łodzi, która znajdowała się u wybrzeży wyspy Lesbos. Na pokładzie znajdowały się łącznie 34 osoby. Łódź właśnie tonęła. Mohammad uratował wszystkich, a wkrótce sąd skazał go na 142 lata pozbawienia wolności.

Uratował 31 osób. Sąd skazał go na 142 lata więzienia
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)
bEErFzuJ

Na Morzu Egejskim Somalijczyk Mohammad postanowił podjąć się próby ratowania siebie i 33 pasażerów łodzi, którzy właśnie przemycani byli do Grecji.

Choć Somalijczyk ze wszystkich sił starał się uratować wszystkich, to jednak dwóch pasażerów nie przeżyło podróży. Mimo to Mohammad jest przekonany, że warto było podjąć się ratunku - nawet za cenę kary więzienia, jaką mu zasądzono. Spędzi za kratami 142 lata.

bEErFzuL

Imigranci płynęli do Grecji z Turcji

Mohammad - tak jak pozostali pasażerowie - uciekał z Turcji, a w Grecji szukał azylu. Choć nie handluje ludźmi ani też nie przyznawał się do ułatwiania nielegalnego przyjazdu imigrantom do Grecji, to jednak sąd nie podszedł do niego łaskawie. Somalijczyk bronił się, że razem z pozostałymi po prostu szukali bezpiecznego dla siebie miejsca.

Za czyn ten usłyszał wyrok 142 lat pozbawienia wolności, jednak w rzeczywistości prawo greckie pozwala na maksymalną karę 20 lat więzienia. Tyle Mohammad spędzi za kratami, decyzją wymiaru sprawiedliwości - podaje serwis Yahoo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEErFzvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Atos
2 miesiące temu
Był pod wpływem?
Prawda
3 miesiące temu
Morał!! nikomu nie podaj pomocnej dłoni bo będziesz żałował
Jkb
3 miesiące temu
Ciekawe, że w Grecji za uratowanie życia karze się pozbawieniem wolności. W Polsce karze się za zaniechanie ratowania życia.
bEErFzvn
Blabla
3 miesiące temu
Po co więzienie. Odesłać do siebie wszystkich i obciążyć kosztami za utrzymanie ich.
Rty
3 miesiące temu
Mohamed chwycił za ster... , a jak się tam znalazł? i pozostali pasażerowie? Teleportacja?
hector
3 miesiące temu
tak to jest jakby sie nie wychylał byłby na wolnosci lepiej siedziec cicho i swoje robić. miałby już gwiazdke w niebie a tak figa z makiem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić