o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Adolf Hitler wygrał wybory w Namibii. "Nie dążę do dominacji nad światem"

130
Podziel się

Adolf Hitler doszedł do władzy w demokratycznych wyborach. Wbrew pozorom, nie jest to lekcja historii, lecz informacja z byłej niemieckiej kolonii, Namibii. Mężczyzna nazwany na cześć przywódcy III Rzeszy wygrał tam wybory do lokalnego samorządu.

Adolf Hitler wygrał wybory w Namibii. "Nie dążę do dominacji nad światem"
Adolf Hitler Uunona wygrał wybory samorządowe w Namibii (Getty Images, Twitter)
bEEzLGTF

Adolf Hitler Uunona startował do rady regionu Oshana z listy rządzącej w Namibii Organizacji Ludu Afryki Południowo-Zachodniej (SWAPO). Odniósł zdecydowane zwycięstwo, zdobywając blisko 85 proc. głosów. Polityk uzyskał mandat w liczącym mniej niż 5 tys. obywateli okręgu wyborczym Ompundja, który od dawna uważany jest za jeden z bastionów SWAPO.

Adolf Hitler wygrał wybory w Namibii

Adolf Hitler Uunona twierdzi, że poza imieniem, z przywódcą III Rzeszy nic go nie łączy. Podkreśla, że nie chce być także kojarzony z nazistami. W wywiadzie dla niemieckiego tabloidu "Bild" Uunona przyznał, że często spotyka się ze skrajnymi reakcjami ludzi, kiedy usłyszą jak się nazywa.

bEEzLGTH
Mój ojciec nazwał mnie tak na cześć tego człowieka. Prawdopodobnie nie rozumiał, jakie wartości reprezentował Adolf Hitler. Jako dziecko, myślałem że to całkiem normalne imię. Dopiero jako nastolatek zrozumiałem, że Hitler chciał przejąć kontrolę nad światem – powiedział Uunona, cytowany przez Bilda.

W przestrzeni publicznej namibijski polityk stara się funkcjonować jako Adolf Uunona. Mężczyzna twierdzi, że jego żona zazwyczaj nazywa go po prostu Adolfem. W związku z tym, zdaniem polityka na oficjalną zmianę imienia jest już za późno.

To, że mam tak na imię, wcale nie oznacza, że chcę podbić Oshanę. Nie dążę do dominacji nad światem – powiedział Uunona.
bEEzLGTN

Była niemiecka kolonia w Afryce

Namibia leży na południowym zachodzie Afryki. Kraj uzyskał pełną niepodległość dopiero w 1990 roku. SWAPO wywodzi się z ruchu niepodległościowego i jest wiodącą siłą polityczną w Nambii, odkąd kraj uzyskał pełną suwerenność.

Od 1884 do 1919 roku Namibia była niemiecką kolonią. Rdzenni mieszkańcy kraju byli masowo mordowani przez kolonizatorów. Niemcy założyli w Namibii obóz koncentracyjny, w którym zginęły dziesiątki tysięcy ludzi.

bEEzLGTO

Wpływ Niemiec na kulturę Namibii jest cały czas widoczny. Świadczą o tym chociażby niemiecko brzmiące nazwy miejscowości. W kraju znaleźć można znaleźć także wiele budynków charakterystycznych dla niemieckich nurtów architektonicznych.

Obejrzyj także: Jedyne takie nagranie. Tak brzmiał normalny głos Hitlera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEzLGUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(130)
Apostazja
10 miesięcy temu
91% w Namibii to chrześcijanie. Religia odgrywa tam dominującą rolę w każdej dziedzinie życia. Bieda i zacofanie w Afryce to nie wina jej rdzennych mieszkańców.
Heil Adolf
10 miesięcy temu
!!! xxx:D
.......
10 miesięcy temu
PRAWDZIWY SIE W GROBIE PRZEWRACA
bEEzLGUj
ciekawe?
10 miesięcy temu
Gdyby ten pierwotny nie rozpętał wtedy wojny, tylko działał dyplomatycznie, to czy nie miałby teraz swoich pomników? Może nie byłoby tej "pandemii"?
ak001
10 miesięcy temu
Tylko niech nikt nie waży się dawać dziecku na imię Jarosław, bo go będą tępić w szkole.
Ewa
10 miesięcy temu
A zona zapewne nazywa sie Ewa Braun
logika
10 miesięcy temu
85 proc. głosów. , historia się powtarza
Mati
10 miesięcy temu
Niemcy w mordowaniu , zakładaniu obozów koncentracyjnych, złodziejstwie, i wykonywaniu rozkazów są mistrzami.
gwóźdź
10 miesięcy temu
Hitler jest też bardzo popularny w krajach arabskich, z 2 powodów. Chwalą go za walkę z brytyjskim imperializmem, a drugi powód jest wiadomy.
Pióro
10 miesięcy temu
Dziewczynki będą miały na imię Angela ?
T-72
10 miesięcy temu
Wiedziałem, że żyje. Niezły kamuflaż...
Lichttrager
10 miesięcy temu
Gdyby się nazywał Lenin to byłoby wszystko ok a przecież Lenin wytłukł tyle samo albo więcej ludzi.
volt
10 miesięcy temu
Kilkanaście lat temu w Indiach powstał film fabularny "Stalin, człowiek dla społeczeństwa". Tytułowy bohater, jak najbardziej pozytywny, też został nazwany na cześć zbrodniarza.
bEEzLGUb
elmi
10 miesięcy temu
Od razu widac, ze prawdziwy aryjczyk.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić