aktualizacja 

Urodziła dziecko. Pół roku później została zamordowana przez męża

11

Abi Fisher nie była w stanie zajść w ciążę. Pół roku po tym, jak doczekała się upragnionego dziecka, została zamordowana. Brytyjczykami wstrząsnęła widomość, kto był oprawcą 29-latki. Fisher zabił jej własny mąż. Ciało żony porzucił w zaroślach.

Urodziła dziecko. Pół roku później została zamordowana przez męża
Pół roku po tym, jak Abi Fisher urodziła upragnione dziecko, została zamordowana (East Yorkshire Police)

Jak informuje portal Mirror, dziś rozpoczął się proces mordercy Abi Fisher. Oskarżonym jest Matthew Fisher, wdowiec po 29-latce, z którym doczekała się dziecka.

Mąż zamordował żonę pół roku po narodzinach ich dziecka

Abi Fisher oraz jej mąż – i zarazem domniemany zabójca – długo starali się o dziecko, jednak wysiłki pary nie przynosiły żadnego rezultatu. Ostatecznie zdecydowali się na zabieg in vitro, który okazał się sukcesem, a małżonkowie doczekali się córeczki.

Do tragedii doszło zaledwie pół roku po narodzinach dziewczynki. Morderca Abi Fisher porzucił jej zwłoki w zaroślach, gdzie zostały odnalezione przez funkcjonariuszy policji. W toku śledztwa okazało się, że najbardziej prawdopodobnym oprawcą 29-latki jest mąż. Doszło do aresztowania i postawienia Fishera przed sądem.

Zobacz także: Zobacz też: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat

Proces odbywa się w Sądzie Koronnym w Leeds, jednak początkowo miał miejsce w Sądzie Magistrackim. Według ustaleń Mirror Matthew Fisher stanął przed sędzią Charlotte Holland w więziennym szarym swetrze, spodniach do joggingu, na twarzy miał maseczkę ochronną. Oskarżony nie był zbyt rozmowny – odezwał się jedynie po to, aby potwierdzić swoje dane osobowe oraz adres, pod którym jest zameldowany.

Na rozprawie byli obecni krewni zamordowanej kobiety. Trudno było im utrzymać emocje na wodzy – rozpłakali się, kiedy Charlotte Holland orzekła, że sprawa morderstwa młodej matki jest zbyt poważny, aby mogła być kontynuowana w lokalnym sądzie. W rezultacie doszło do przeniesienia rozprawy do Sądu Koronnego w Leeds.

W wyniku decyzji Holland Matthew Fisher stanie przed Sądem Koronnym w Leeds w północnej Anglii. Pierwsza rozprawa w nowym miejscu odbędzie się już 14 lipca.

Abi Fisher pracowała w szkole podstawowej. Po jej śmierci instytucja została na jeden dzień, aby oddać hołd tragicznie zmarłej pracownicy.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić