Urządzili Rosjanom "piekielną imprezę". Mocne nagranie z Ukrainy

Żołnierze 45. oddzielnej brygady artyleryjskiej Sił Zbrojnych Ukrainy pokazali, jak w obwodzie zaporoskim zniszczyli pozycje Rosjan. Dzięki współpracy z rozpoznaniem lotniczym, z dymem poszły czołgi i ciężarówki wojskowe.

Urządzili Rosjanom "piekielną imprezę". Mocne nagranie z Ukrainy
Ukraińcy zniszczyli rosyjskie pozycje w okolicach Hulajpola (Facebook)

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Hulajpole w obwodzie zaporoskim, który jest częściowo zajęty przez siły rosyjskie. Żołnierze 45. oddzielnej brygady artyleryjskiej Sił Zbrojnych Ukrainy dzięki współpracy z rozpoznaniem lotniczym namierzyli rosyjskie pozycje.

"Piekielna impreza" dla Rosjan

Jak opisują siły zbrojne na Facebooku, za pomocą drona udało się zniszczyć całą rosyjską kolumnę - czołgi i pojazdy opancerzone. "Urządziliśmy Rosjanom piekielną imprezę" - chwalą się żołnierze. Jak opisują, zaniepokojeni żołnierze poruszali się z miejsca w miejsce, przez co wydali własne pozycje.

Podczas nagrywania tego filmiku żaden człowiek nie ucierpiał - ironizują Ukraińcy w komentarzach pod mocnym nagraniem.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Duże straty Rosjan

Rosyjskie straty podczas inwazji na Ukrainę rosną z dnia na dzień. Ukraińcy zniszczyli już 1330 rosyjskich czołgów, 628 systemów artyleryjskich, 207 samolotów, 174 helikoptery i 13 okrętów wroga.

Na froncie zginęło - jak podaje sztab generalny ukraińskiej armii - już 30 tys. rosyjskich żołnierzy. Przypomnijmy, że podczas trwającej 10 lat interwencji w Afganistanie, zginęło tam - według rosyjskich danych - 15 031 żołnierzy.

Zobacz także: Gazu w Polsce zabraknie? Steinhoff: tego nie można wykluczyć
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić