Robert Czykiel| 

Urzędnicy skarbówki dostaną nowe samochody. Jakie? Ustalenia szokują

23

32 nowe samochody trafią do Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Zaskakująca jest specyfikacja dwunastu z nich. Po co urzędnikom tak drogie i szybkie auta?

Urzędnicy skarbówki dostaną nowe samochody. Jakie? Ustalenia szokują
Urzędnicy skarbówki dostaną nowe samochody (Unsplash.com)

Krajowa Administracja Skarbowa, która podlega Ministerstwu Finansów, ogłosiła przetarg na zakup 32 samochodów. Jak informuje "Fakt", pojazdy mają potem trafić do Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pewne detale.

Luksusowe auta dla urzędników skarbówki

Dla wielu osób dużym zaskoczeniem będzie szczegółowa specyfikacja dwunastu samochodów. Dzięki zawartym informacjom można się domyślić, jakie dokładnie modele aut ma na myśli KAS.

W dużym skrócie wspomniana część pojazdów ma być szybka i luksusowa. Szczegóły, to co najmniej 300 koni mechanicznych, napęd na cztery koła, automatyczna skrzynia biegów, silnik o pojemności 1900-2000 cm3. W dodatku muszą być podgrzewane fotele, minimum dziesięć głośników, czy klimatyzacja automatyczna dwustrefowa.

Zobacz także: Zagadka jednej śmieciarki. Co się dzieje z odpadami?

"Fakt" ustalił, że tylko dwa samochody spełniają wszystkie wymogi. Do urzędników skarbówki trafią Audi S3 Sportback lub BMW M135i xDrive. Cena za jedną sztukę to około 190 tys. zł.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić