Karolina Woźniak| 

USA. Odzyskanie ciała zamordowanej kobiety. Koszt: 500 tysięcy dolarów

20

Poszukiwania zwłok zamordowanej kobiety z Missouri, którą prawdopodobnie zabił mąż, mogą kosztować co najmniej 500 tysięcy dolarów. Rodzina zwraca się o pomoc do pracodawców i lokalnej społeczności.

Mengqi Ji została najprawdopodobniej zamordowana przez swojego męża. Odnalezienie zwłok kosztuje jednak 500 tysięcy dolarów.
Mengqi Ji została najprawdopodobniej zamordowana przez swojego męża. Odnalezienie zwłok kosztuje jednak 500 tysięcy dolarów. (Facebook.com, Mengqi Ji)

Nie ma ciała, nie ma zbrodni? Każdy morderca stara się zatuszować ślady. Zabójcy starają się pozbyć zwłok w jak najsprytniejszy sposób, bo w końcuz oględzin ciała i miejsca zbrodni można się dowiedzieć wielu istotnych rzeczy.

Joseph Elledge, mąż zaginionej Mengqi Ji, był już wcześniej karany. W przeszłości został oskarżony o molestowanie seksualne rocznej córki. Teraz uważa się, że zamordował swoją żonę.

USA. Poszukiwanie ciała zamordowanej kobiety może wynieść 500 tysięcy dolarów

Policja w Columbii uważa, że ciało Mengqi Ji zostało wrzucone do rzeki Lamine, niedaleko Booneville. Kobieta zaginęła 8 października 2019 roku i do teraz nie została odnaleziona. W lutym 2020 roku ława przysięgłych oskarżyła męża kobiety o morderstwo, ale ciała Ji nie odnaleziono.

Zobacz także: Gospodarka po epidemii. Koniec ery made in China

W piątek gazeta "The Kansas City Star" poinformowała, że trop znaleziony przez psy tropiące urwał się przy rzece Lamine. Problem w tym, że gęste drzewa utrudniają poszukiwania. Prawniczka rodziny Mengqi, Amy Sallady, powiedziała, że "są na 90 proc. pewni, że zwłoki znajdują się w rzece, ale nie można dotrzeć do tego obszaru przez zarośla i drzewa".

Dostanie się do ciała jest kosztowne. Zdaniem Sallady, należałoby wybudować mur oporowy i wypompować wodę przy wiadukcie Missouri 41, przy którym mają się obecnie znajdować zwłoki. Jednak takie przedsięwzięcie kosztuje 500 tysięcy dolarów (ponad 2 miliony złotych). Rodzina zdecydowała się zwrócić o pomoc do przedstawicieli stanu w Kongresie: senatora USA Roy Blunta i przedstawicielkę Vicky Hartzler. Najbliżsi proszą o wykorzystanie pieniędzy z Korpusu Inżynieryjnego Armii USA w celu sfinansowania poszukiwań ciała Ji.

28-letni Mengqi przybyła z Chin do Stanów Zjednoczonych siedem lat temu. W 2014 roku uzyskała tytuł naukowy mechaniki i lotnictwa na Uniwersytecie w Missouri. W 2017 roku zdecydowała się wyjść za mąż za Josepha.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić