Karolina Woźniak| 

Zobacz, jak wygląda prawdziwy grom z jasnego nieba. Zaskakujące wideo z USA

22

Autor nagrania, Jonathan Moore, był naprawdę zaskoczony. "Grom z jasnego nieba" uderzył w drzewo na jednym z osiedli na Florydzie.

Zobacz, jak wygląda prawdziwy grom z jasnego nieba. Zaskakujące wideo z USA
Piorun uderzył w drzewo. Nikomu nic się nie stało (Facebook, ABC World News Tonight with David Muir)

Jak podaje LADBible, do tego niecodziennego widowiska doszło 10 sierpnia. Moore wyjaśnił, że nie spodziewał się uderzenia błyskawicy. Warto dodać, że niebo było tego dnia bezchmurne i nic nie zapowiadało burz.

National Weather Service wyjaśniło jednak, że przez środkowo-zachodnią Florydę przeszła seria burz letnich. Meteorolodzy określają takie wyładowania jako "gromy z jasnego nieba". Dzieje się tak po tym, jak pioruny niejako "odłączają się" od chmur burzowych i uderzają kilka kilometrów dalej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Grom z jasnego nieba" uderzył w drzewo na Florydzie

Ameryka Północna nie jest jedynym miejscem, w którym mają miejsce niespotykane zjawiska. Niedawno Wielką Brytanię nawiedziła "milcząca burza". Błyskawicom, które pojawiały się na niebie, nie towarzyszyły żadne dźwięki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W mediach społecznościowych publikowano nagrania, w których opisywano ową burzę. Mimo że dla niektórych zjawisko było dziwne, inni uważali je za nad wyraz piękne. Błyskawice jawiły się na niebie przez ponad godzinę.

O tym zjawisku opowiedziała Nicola Maxey z Met Office. W rozmowie z "The Sun" przyznała, że taka "milcząca burza" nie jest niczym nadzwyczajnym. "Światło podróżuje dalej niż dźwięk. Czasami widzisz błyskawicę, ale jesteś zbyt daleko, aby usłyszeć grzmot" - wyjaśniła.

Zobacz także: Zobacz także: Burza nad Warszawą. Piękny i niszczycielski widok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić