USA. Poprosili kierowcę, by zwolnił. Zaczął strzelać do nastolatków

Do niebezpieczniej sytuacji doszło w mieście Akron w stanie Ohio. Grupa nastolatków grała w koszykówkę uliczną. Minął ich mężczyzna, który jechał z nadmierną prędkością. Gdy jedno z dzieci zwróciło mu uwagę, wyszedł z auta i zaczął do nich strzelać.

Kierowca otworzył ogień do dzieci grających na ulicyKierowca otworzył ogień do dzieci grających na ulicy
Źródło zdjęć: © YouTube.com | KSDK News
Ewelina Kolecka

Jak podaje "New York Post", strzelanina miała miejsce na Rockaway Street w Akron. Kierowca jechał białym samochodem Pontiac G6 z przyciemnianymi szybami oraz tymczasowymi tablicami rejestracyjnymi.

Strzelał do bezbronnych nastolatków. Policja poszukuje kierowcy z Ohio

Jedno z dzieci, które grały na Rockaway Street w koszykówkę uliczną, zawołało do kierowcy, aby jechał wolniej. Wówczas mężczyzna zatrzymał się, wyciągnął broń i zaczął strzelać do nastolatków.

Dolly Young, matka 11-latka, który brał udział w grze, zeznała, że kierowca oddał łącznie trzy strzały. Miał celować m.in. do 15-letniej Markeise Smith, bliskiej koleżanki jej syna. Na szczęście żadne z obecnych na ulicy dzieci nie odniosło obrażeń.

Powinien zostać zamknięty za to, co zrobił, nie powinno się strzelać do dzieciaków, bo proszą cię o zwolnienie – opowiadała Markeise Smith w rozmowie z telewizją "WKYC".

Jeden ze świadków zdarzenia zarejestrował je telefonem komórkowym. Nagranie zostało przekazane funkcjonariuszom policji. Nadkomisarz Dave Laughlin zwrócił się z apelem do osób, które mogą pomóc w ujęciu poszukiwanego kierowcy.

Każda informacja może pomóc. To jak układanka. Każdy kawałek pomoże w postawieniu tej osoby przed obliczem sprawiedliwości, by odpowiedziała za swoje przestępstwo – apeluje Dave Laughlin w wywiadzie dla "WKYC".

Zobacz też: Świadek masakry Breivika: natknął się na nich w tym miejscu, zastrzelił ich

Wybrane dla Ciebie