Zgwałcił i zabił. Po 40 latach go odnaleźli. Pokazali twarz Amerykanina

68

Biuro szeryfa hrabstwa Montgomery w stanie Teksas poinformowało, że jest bliskie rozwiązania sprawy morderstwa Laury Marie Purchase. Młoda kobieta została zamordowana niespełna 40 lat temu. Teraz aresztowano prawdopodobnego sprawcę.

Zgwałcił i zabił. Po 40 latach go odnaleźli. Pokazali twarz Amerykanina
Laura Marie Purchase została zgwałcona, uduszona, a jej zwłoki podpalono. Po niespełna 40 latach udało się odnaleźć prawdopodobnego sprawcę morderstwa (Montgomery County Sheriff’s Office)

Laura Marie Purchase nie żyje od 1983 roku. Sprawca napadł na młodą kobietę, wykorzystał ją seksualnie, a po wszystkim udusił. Na koniec podpalił nagie zwłoki Purchase. Do ich odkrycia doszło 17 marca 1983 roku – dokonał go patrolujący okolicę policjant zaalarmowany przez osoby zaniepokojone widokiem dymu.

Policja jest bliska rozwiązana sprawy z lat 80. Kto jest podejrzanym?

Na początku funkcjonariusze policji byli przekonani, że za śmiercią Laury Purchase stał seryjny morderca Henry Lee Lucas. Mimo że Lucas przyznał się do napaści na Purchase – a także 600 innych zbrodni – na przestrzeni kolejnych lat, okazało się, że z co najmniej 200 sprawami nie miał nic wspólnego.

Jak podaje Yahoo! News, udział Lucasa w morderstwie Laury Purchase został wykluczony w 2007 roku. Po porównaniu jego DNA ze śladami pobranymi na miejscu zbrodni okazało się, że nie mógł zabić kobiety. W końcu za potencjalnego sprawcę został uznany Thomas Darnell. Funkcjonariusze zdołali uzyskać nakaz pobrania od niego próbek materiału genetycznego.

W wyniku przebadania próbek DNA Thomasa Darnella okazało się, że jego profil genetyczny jest zgodny z tym zabezpieczonym na miejscu zbrodni. 75-latek został zaaresztowany 11 maja 2021 roku w swoim domu w stanie Kansas. Rozpoczął się jego proces ekstradycji do Teksasu, Darnell nie ma także prawa do zwolnienia za kaucją.

Zobacz także: Zobacz też: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić