Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Robert Czykiel
|

Wysokie premie w Sejmie. Nawet 10 tys. zł

5
Podziel się:

Ponad pół miliona złotych trafiło do pracowników polskiego Sejmu. To premie, które zostały wypłacone z pieniędzy podatników. Najwyższa nagroda finansowa przekroczyła 10 tys. zł.

Wysokie premie w Sejmie. Nawet 10 tys. zł
Wysokie premie w polskim Sejmie (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto)

Pracownicy Sejmu nie powinni narzekać na swoją pracę. Co roku mogą liczyć na atrakcyjną premię, co w społeczeństwie zawsze budzi kontrowersje. Jak ta kwestia wygląda w tym roku?

Wysokie premie dla pracowników Sejmu

"Fakt" zwrócił się z prośbą do urzędników o przedstawienie wykazu tegorocznych premii. Odpowiedź przyszła dopiero po trzech miesiącach. Najważniejsze, że ostatecznie wszystko się wyjaśniło.

W tym roku nagrodę finansową otrzymało 189 pracowników Sejmu. Średnio każdy otrzymał po 2718 zł. Wiadomo zatem, że łącznie na premie wydano ponad pół miliona złotych z pieniędzy podatników.

Zobacz także: Afera z pensją marszałka Marka Kuchcińskiego. "Diabeł tkwi w szczegółach"

Niektórzy jednak mogli liczyć na wyższą premię. Na szczycie listy płac jest szefowa kancelarii Sejmu. Agnieszka Kaczmarska otrzymała ponad 10 tys. zł.

"Fakt" jednak przypomina, że Kaczmarska rok temu została nagrodzona premią w wysokości 45 tys. zł. Ta informacja wywołała bardzo duże oburzenie, więc tym razem kwota jest cztery razy niższa.

Co roku najwięcej kosztują wynagrodzenia urzędników i uposażenia poselskie, bo jest to kwota przekraczająca 185 mln zł. Drugie miejsce w rocznym zestawieniu zajmują diety poselskie (prawie 14 mln zł), a sporo z naszych podatków idzie także na krajowe podróże posłów (ponad 10 mln zł).

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
tadzio35
2 lata temu
Marks -Engels w - ,,Kapitale" wyjaśnia te sprawy!!!
Ebhgdsf
2 lata temu
Q a emerytom i rencista dadzą po 30 zł rewaloryzację jakie to jest sko,,,,,, two oni oplyawja a emeryt co tam niech zdycha za 2000zl.
gorszysort
2 lata temu
Bo im się należało. Tak w "tanim państwie", "pany", którzy "do polityki nie idą dla pieniędzy", "ojczyznę dojną"eksploatują.lojalność kosztuje, ale co tam podatnicy zapłacą, ale dla nich funduszy unijnych nie będzie.
weto
2 lata temu
Poseł, który podejmuje uchwały nieakceptowane przez naród, powinien co kwartał wpłacać do kasy Sejmu kwotę np 2000 zł równoważącą straty jego działania
Pan Brzuch
2 lata temu
Szału nie ma jak ktoś ciężko pracuje to,zawsze jakieś wynagrodzenie musi być ! A to że wysokie to im się Należy przecież, bo to oni rządzą Państwem,a my jesteśmy tylko zwykłymi obywatelami którzy i tak zawsze, musimy płacić co miesiąc albo co,dwa miesiące podatki żeby potem się znalazły Fundusze, na jakieś tam Programy które mają Rozwijać Nasz Kraj!- taka Prawda ludzie,a Życie też nie jest lekkie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić