Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

W Kościołach będą weryfikować paszporty covidowe? Rzecznik KEP mówi jasno

11
Podziel się:

15 grudnia wchodzą nowe obostrzenia epidemiczne. Dotyczą one także m.in. kościołów, w których ma być o 70 proc. mniej wiernych, choć pierwotnie miało to być 50 proc. Jest jednak możliwość, aby limity zmniejszyć, bo limity nie dotyczą osób, które posiadają paszport covidowy. Duchowni musieliby weryfikować więc osoby, które nawiedzają kościoły, jeśli limity miały być przekraczane. Czy tak się stanie? Rzecznik KEP zabrał głos.

W Kościołach będą weryfikować paszporty covidowe? Rzecznik KEP mówi jasno
Weryfikacja paszportów w Kościele? (Pixabay)

W obiektach sakralnych od 15 grudnia ma być 30 proc. obłożenia. Chyba że proboszczowie będą weryfikować paszporty covidowe, aby limit ten zwiększyć. Czy duchowni będą to jednak robić?

Rzecznik KEP zabrał głos ws. weryfikacji paszportów covidowych. Wyraził się jasno, stwierdzając, że "nie ma na razie takich instrumentów prawnych, które pozwoliłyby komukolwiek na taką weryfikację", podaje PAP.

Jak na razie rząd nie dał żadnych wytycznych, nie pojawiły się też żadne wskazówki, jak taka "weryfikacja" miałaby przebiegać. Rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak stwierdził, że jeśli wytyczne się pojawią, to wtedy Kościół ponownie zabierze głos i odniesie się do nich.

Kościół. Zmiany od 15 grudnia

Oznacza to więc, że jak na razie nic się nie zmieni. - Na razie takich praktycznych wytycznych nie ma, a zatem pozostaje to, co obowiązuje do tej pory – odwoływanie się do uczciwości, roztropności i do zdrowego rozsądku tych wszystkich, którzy przychodzą na nabożeństwa czy liturgie - mówi ks. Gęsiak.

Warto dodać, że do 15 grudnia limit 30 proc. obłożenia dot. także kin, teatrów, obiektów sportowych czy restauracji, barów i hoteli. W transporcie zbiorowym limit ten to 75 proc. Zostaną także zamknięte kluby i dyskoteki, choć jest wyjątek - noc sylwestrowa. Z 31 grudnia na 1 stycznia w klubach będzie mogło przebywać maks. 100 osób. Nie dotyczy to osób z certyfikatem szczepień, podaje RMF24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
AB Rh-
10 miesięcy temu
Może w końcu przestaniemy chodzić tam,gdzie uprawiany jest kanibalizm i dzieci w wieku 8 lat sà zmuszane do spowiedzi. Ta sekta watykańska i jej praktyki spowodowały tyle zła na świecie.Czy ludzie nie rozumiejá że wiara powstawała i była narzucana ?Dzisiaj jest nowy bòg -demon COVID.Nie pozwólmy żeby nas,Słowian,zaprzéżono w nowy kierat.
Partyzano.
10 miesięcy temu
Sami chodzcie do kosviolow. Zakazcie pracowac niezastrzepionym. Zobaczycie jak wyglada Polska ,Al kaida.
olik
10 miesięcy temu
Oni zrobią wszystko aby tylko kasa płynęła wielkim strumieniem
Ewa
10 miesięcy temu
Ej, a co z RODO?????
Tomi
10 miesięcy temu
Nie zmartwilo mnie to. Modlę się w domu do Boga nie do księdza. Amen
Dygresja
10 miesięcy temu
Równolegle Bóg prowadzi swoją weryfikację również poza Kościołami, tyle że na zupełnie innych kryteriach niż ten paszport
wujot
10 miesięcy temu
"W Kościołach " Dlaczego dużą literą? Nowe zasady?
wielebny
10 miesięcy temu
W ramach spowiedzi i komunii, dzieci i dorośli będą....wy-szczepiani.
Ekonom
10 miesięcy temu
Spawdzanie paszportów covidowych jest w interesie skromnych duchownych. Jeśli nie będą sprawdzać na wejściu, to będzie mogło wejść tylko 30%. Plus ewentualni posiadacze paszportów covidowych. Więc stawką jest większa lub mniejsza taca...
Szubrawcy
10 miesięcy temu
Co za ludzie. Nie ma instrumentów, muszą się pochylić. Ciekawe czy też będą tacy powolni ja będzie się im dziękować za posługę.
Stary
10 miesięcy temu
Kościół katolicki od czasów Reformacji wzdryga się nad pojęciem usprawiedliwienia poprzez wiarę. W Polsce mylone ono jest z usprawiedliwieniem nieobecności w szkole czy pracy albo w sądzie. Wiara ma usprawiedliwić czyli czyli uczynić sprawiedliwym . O to chodzi w NT . Tylko, że wtedy kościół nie gra pierszoplanowej roli w osiągnięciu zbawienia a kapłani nie są zastępcami Pana Boga i to nie oni decydują kto będzie zbawiony. Decyduje człowiek i jego wiara.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić