W radiu głównie polska muzyka? PiS ma nowy pomysł

43

PiS zajmuje się przygotowaniem nowelizacji ustawy medialnej. Jeden z pomysłów może dziwić. Chodzi o kwestię doboru muzyki przez stacje radiowe.

W radiu głównie polska muzyka? PiS ma nowy pomysł
Marek Suski (PAP, Mateusz Marek)

O nowym pomyśle podczas konferencji w Sejmie informował Marek Suski. - Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, marzeniom od niektórych, słyszałem, że marzyli, żeby taka zmiana. Jest to ustawa, która zmienia ilość polskiej muzyki w polskich mediach - mówił.

Do dziś było 30 proc., ustawa przewiduje 50 proc. miesięcznego czasu nadawania w programie utworów muzyczno-słownych. Proponujemy 80 proc. polskich utworów w godzinach od 5 rano do 24 - dodawał.

Dodatkowe "procenty" stacje radiowe dostawałyby za nadawanie utworów debiutantów. - Czas antenowy dla takich artystów będzie liczony jako 300 proc. czasu antenowego - zdradził Suski.

Przekazał ponadto, że pod tym projektem pojawiły się już podpisy posłów, głównie z "PiS". Polityk twierdzi jednak, że "inni parlamentarzyści też się zgadzają z tym projektem".

To jest pierwszy krok w promocji naszej kultury. Wydaje mi się, że będzie w tym zakresie ogólnonarodowa zgoda - kontynuował Marek Suski.

Słuchacze odwrócą się od stacji radiowych?

Ktoś zwrócił uwagę, że słuchacze mogą zrezygnować ze stacji radiowych i przejść na platformy streamingowe, gdzie można słuchać czego tylko się zechce. - Jeśli ktoś lubi muzykę niemiecką, to może przejść i słuchać całą dobę muzyki niemieckiej - podkreślał polityk.

Ja jestem przekonany, że będzie to miało zbawienny wpływ na rynek polskich twórców - spostrzegł Suski.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić