Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Wakacje 2021. Ważna informacja dla osób planujących urlop we Włoszech

53

Szef MSZ Włoch Luigi Di Maio zapowiedział, że już wkrótce kraj otworzy się na turystów. Trwają prace nad zniesieniem obostrzeń i wprowadzeniem specjalnej przepustki zwalniającej z kwarantanny.

Wakacje 2021. Ważna informacja dla osób planujących urlop we Włoszech
Włochy już wkrótce powitają turystów. (Getty Images)

Szef włoskiego MSZ Di Maio za pomocą Twittera przekazał, że już wkrótce Włochy będą gotowe na przyjęcie turystów. Ma to ścisły związek ze wsparciem kilku sektorów gospodarki i tworzeniem nowych miejsc pracy, które są teraz bardzo potrzebne.

Wakacje 2021. Włochy są już gotowe

Jako poinformował minister spraw zagranicznych trwają prace nad całkowitym zniesieniem godziny policyjnej. Wciąż jednak nie oznacza to zniesienia ograniczeń. Di Maio dodał, że jeśli wszystko się powiedzie już niedługo Włochy będą mogły przyjmować turystów.

W drugim dniu G7 w Londynie powtórzyłem moim odpowiednikom, że pracujemy nad przyjęciem zagranicznych turystów we Włoszech, w całkowitym bezpieczeństwie. Jesteśmy gotowi ich powitać w naszych zachwycających regionach - oświadczył Luigi Di Maio.

Premier Mario Draghi podczas obrad ministrów turystyki państw G20 ogłosił, że Włochy już w maju wprowadzą specjalne przepustki. Turyści nie będą potrzebowali kwarantanny, wystarczy świadectwo szczepienia przeciwko Covid-19 lub negatywny wynik testu wykonanego na 48 godzin przed podróżą.

Zobacz także: Otwarcie hoteli a bon turystyczny. "Zmarnowanie pieniędzy"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić