Na tę informację czekali Polacy. Mówi, kiedy życie wróci do normy

157

Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie luzowania obostrzeń i powrotu do normalności. Okazuje się, że może to nastąpić szybciej, niż mogłoby się nam wydawać.

Na tę informację czekali Polacy. Mówi, kiedy życie wróci do normy
Minister zdrowia Adam Niedzielski (PAP, Rafał Guz)

Wiele osób ma już dość pandemicznych obostrzeń. Sparaliżowały one wiele aspektów życia, od pracy po funkcjonowanie restauracji i barów. Niejedna osoba czeka na powrót do normalności i odstawienie maseczki ochronnej. Okazuje się, że moment ten może nastąpić już niedługo.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" stwierdził, że w wakacje Polacy powinni zacząć już wracać do normalnego funkcjonowania. Dodał również, że ewentualna czwarta fala zakażeń nie powinna już mieć takich rozmiarów.

Myślę, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Nowy rok szkolny powinien się rozpocząć normalnie od września (...). Czwarta fala, jeżeli się pojawi, to ze względu na zbudowaną odporność oraz dzięki programowi szczepień nie będzie już miała takich rozmiarów jak fale poprzednie. Wojna trwa, ale jesteśmy już po lądowaniu w Normandii - powiedział Niedzielski.

Minister zauważył również, że w pewnym sensie nigdy nie wrócimy już do stanu sprzed pandemii. Wyjaśnił, że społeczeństwo będzie miało zdecydowanie wyższą świadomość zagrożeń epidemicznych niż przed 2020 rokiem.

Dziś społeczeństwa, nie tylko polskie, mają dużo większą świadomość zagrożeń epidemicznych niż jeszcze rok temu. Tu chodzi o naszą odpowiedź na pewne zagrożenia, w tym szczególnie te epidemiczne. Ona będzie po prostu inna - przyznał minister na łamach tygodnika "Sieci".

Minister ostrzega przed mutacjami

Adam Niedzielski skomentował również fakt pojawiania się kolejnych mutacji koronawirusa. Przyznał, że te mogą się tak znacząco różnić od pierwotnej wersji koronawirusa, że będą już w zasadzie innymi chorobami. Dodał również, że te mogą być odporne na działanie szczepionek.

Mówimy potocznie o kolejnych falach koronawirusa, ale w istocie są to już tak daleko zaawansowane mutacje, że mamy do czynienia ze zdecydowanie różniącymi się chorobami. Kolejne wersje wirusa mogą się wyrwać spod kontroli, niekoniecznie muszą poddawać się działaniu szczepionek, niekoniecznie muszą w ten sam sposób zakażać, mogą też mieć różną śmiertelność - skomentował.
Zobacz także: Koronawirus. Optymizm członka rady ds. COVID-19 przy premierze Morawieckim
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić