Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wakacje 2021. Wielkie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. O tym musisz wiedzieć

32
Podziel się:

O północy wszedł w życie letni rozkład jazdy pociągów. Przewoźnicy wdrażają więcej połączeń do popularnych wakacyjnych miejscowości. To jednak nie wszystko.

Wakacje 2021. Wielkie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. O tym musisz wiedzieć
W życie wszedł nowy rozkład jazdy pociągów (Pixabay)

"Tegoroczne wakacje przyniosą wzrost średniej liczby pociągów uruchamianych każdego dnia przez PKP Intercity" - czytamy na stronie internetowej rozklad-pkp.pl. Okazuje się, że będzie ich 426, podczas gdy w ubiegłorocznym okresie letnim na tory wyjeżdżało średnio 410 składów dziennie.

W najbliższych latach polska kolej ma ambicję stać środkiem transportu pierwszego wyboru dla jak największej liczby podróżnych w Polsce. Patrząc na rozwój pandemii, wierzymy w to, że najgorsze już za nami i te wakacje będą pierwszym dużym krokiem w odbudowie rynkowej pozycji przewozów kolejowych. Tegoroczna letnia oferta PKP Intercity została przygotowana z myślą o zapewnieniu jak najciekawszych możliwości wakacyjnych wyjazdów zarówno na dłuższy wypoczynek do turystycznych ośrodków, jak i krótsze podróże do większych miast - mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, cytowany przez rozklad-pkp.pl.

Pociągami PKP Intercity dostaniemy się m.in. do wakacyjnych miejscowości. Tym środkiem transportu dotrzemy do takich kurortów jak Hel, Jurata, Władysławowo, Ustka czy Kołobrzeg. Możemy pojechać również w góry - do Zakopanego.

Na niektórych trasach skróci się czas podróży. Chodzi m.in. o Kraków-Katowice czy też Lublin-Warszawa. Przewoźnik zwiększył też liczbę połączeń na najpopularniejszych trasach.

PKP Intercity. Wagony COMBO wkraczają do akcji

W wakacje na torach zadebiutują wagony COMBO. "Te wielofunkcyjne wagony o podwyższonym standardzie są pierwszymi takimi pojazdami w Polsce" - podkreślają przedstawiciele PKP.

Zadbano w nich o odpowiednie wyciszenie wnętrza, wydzielono przedziały rodzinne, przedział dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózku. W pojeździe znalazła się też część bezprzedziałowa i przestrzeń, w której można bezpiecznie przewieźć rowery - dodano.

W jakich pociągach spotkamy wagony COMBO? IC Piast relacji Gdynia - Kraków - Gdynia, IC Pomorzanin relacji Wrocław - Gdynia - Wrocław oraz IC Mamry relacji Wrocław - Giżycko - Wrocław.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Podróżnik
12 miesięcy temu
Opcja pierwszego wyboru? Może za nastepne 30 lat, bo przez minione niewiele udało się poprawić. Autoreklama bez pokrycia. Poprawiła się komunikacja między dużymi miastami, ale wyjazdy wakacyjne to fikcja. Z Warszawy do wielu popularnych miejscowości wypoczynkowych nie ma bezpośrednich połączeń. Do niektórych są, ale trwają 8-9 godzin na trasach +/- 500 km. Przesiadka w opcji 15-20 min. to już ryzyko przy notorycznych "planowych spóźnieniach", a przy dłuższych przerwach kwitnie się na zapyziałych stacyjkach. Naprawdę, nie ma się ani czym chwalić ani czym zachęcić.
AAAARRRRRrrr
12 miesięcy temu
Będąc w Niemczech to nad głową wiaduktem mignął pociąg , a będąc w Polsce taki jeden na przejeździe mimo czerwonych świateł sobie przejechał przed nosem wolno jadącego pociągu - na tym polega różnica w teorii SZYBKIEGO POCIĄGU OCZAMI POLAKA
Syla
12 miesięcy temu
Brak bezpośrednich połączen ze Słupska do Nowego Targu
OdWieluLatNie...
12 miesięcy temu
A gdzie dodatkowe składy z Gnojówki Małej do Śmierdziszewa Wielkiego???? !!! Toż to skandal i hańba!!! XD
Meander
12 miesięcy temu
PKP to jakaś masakra, prędkość średnia 50 km/h poraża, w wagonach bród i smród, tylko przy kasach wideo pokazuje jak jest pięknie. Na dworcach czynna jedna kasa w porywach dwie a kolejka stoi potężna. Opóznienia też porażają, na trasie Rzeszów -Lublin 4 godziny a 15 min to norma. Cudowna wolnorynkowa firma
wqrwiony
12 miesięcy temu
Czy będą paszporty i przedziały dla szczypanych.Chcę być bezpieczny.Nie chcę się zarazić.
Do 111
12 miesięcy temu
Tak masz rację.Z Katowic do Wrocławia przepełnienie w jednym wagonie a w innych pusto (czas pandemii!!!) i fakt, nie dało się kupić 2 biletów obok siebie. IDIOTYZM
jerry
12 miesięcy temu
Wakacyjny rozklad jazdy jest niestety uboższy jeżeli chodzi o pociagi Regio. A te są najtańsze i co najważniejsze zatrzymują się na małych stacyjkach. Podróż pociągami Regio po Warmii, Mazurach czy Mazowszu w weekendy wymaga wiele czasu,bo połączeń jest bardzo mało.
Jaro
12 miesięcy temu
Zmiany rozkładowe w PKP to dramat.Był w starym rozkładzie Ich Górski z Rzeszowa do Szczecina przez Warszawę, Poznań, Krzyż czyli najkrótszą drogą, a teraz puścili go na około przez Zbąszynek Gryfino.Gdzie tu logika
Zła
12 miesięcy temu
PKP to dno i dwa metry mułu..Nie ma kuszetek z Katowic nad morze ale za to są z Gdyni ...paranoja..O połączeniach bezpośrednich nie wspomnę
J.K.
12 miesięcy temu
Brak normalnego połączenia do Szczecina z Ostrowa Wlkp po 20.00, ostatnie połączenie 17.39 kolejne po 21.20czas jazdy 8godz🤦
Renia
12 miesięcy temu
Brak bezpośredniego pociągu z Łodzi do Koszlina
marucha.
12 miesięcy temu
Pociąg do wódki ma się dobrze.
Bogdan
12 miesięcy temu
Augustowaianka jak ty chcesz dojechać z Ełku do Augustowa skoro nie ma tam torów kobieto nie ośmieszaj sie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić