Wakacje w Chorwacji. Od 1 lipca zmiana zasad wjazdu do kraju

19

Planujesz urlop w Chorwacji? Od 1 lipca na granicy kraju obowiązują nowe zasady dot. COVID-19. To spore zaskoczenie dla osób, które planowały wakacje właśnie w Chorwacji.

Wakacje w Chorwacji. Od 1 lipca zmiana zasad wjazdu do kraju
Zmiany zasad na chorwackiej granicy. (Pixabay)

Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Interesowaliśmy się tymi okolicami ostatnio jeszcze bardziej. Do 30 czerwca przekroczenie granicy tego kraju nie wymagało testów na COVID-19 czy specjalnych dokumentów. Od 1 lipca wszystko się zmienia.

Od lipca, by wjechać na teren Republiki Chorwacji, trzeba będzie okazać Unijny Certyfikat COVID, który potwierdzi szczepienie. Wjadą również osoby zaszczepione pierwszą dawką szczepionki Pfizer, Moderna lub Gamaleja (Sputnik V) w okresie minimum 22 dni i maksymalnie 42 dni od zaszczepienia. Z kolei przy pierwszej dawce AstryZeneci okres ten wynosi minimum 22 dni a maksymalnie 84 dni od przyjęcia pierwszej dawki.

Można również okazać negatywny wynik testu na COVID. Jeśli mowa o testach PCR to nie może on być starszy niż 78 h. W przypadku szybkich testów wynik może mieć maksymalnie 48 h.

Granicę Chorwacji przekroczą też ozdrowieńcy. Jeśli zaszczepili się pierwszą dawką w ciągu sześciu miesięcy od początku choroby, a szczepienie odbyło się na mniej niż 210 dni przed przekroczeniem granicy, mogą spokojnie wypoczywać w chorwackich kurortach.

Zobacz także: Chorwacja na wakacje 2021. Jakie są zasady wjazdu?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić