Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Warsztaty na uczelni Rydzyka. "Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania"

516
Podziel się:

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założonej przez o. Tadeusza Rydzyka trwają właśnie letnie warsztaty dla młodzieży. - W tym roku zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. W okresie wakacyjnym największa grupa młodzieży przyjechała do Torunia. Wydłużyliśmy warsztaty o jeden dzień - relacjonuje dr Dorota Żuchowska, dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej na antenie Radia Maryja.

Warsztaty na uczelni Rydzyka. "Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania"
Tadeusz Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)

W środę 17 sierpnia rozpoczęły się warsztaty wakacyjne dla młodzieży "Nowe widnokręgi – Życie to… coś więcej" w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Do wyboru były warsztaty muzyczne i dziennikarskie. Uczestnictwo w zajęciach na uczelni o. Rydzyka oraz noclegi są bezpłatne. Aby jednak móc wziąć udział, trzeba było uiścić opłatę za wyżywienie, która wynosi w przypadku warsztatów muzycznych 250 zł, a w przypadku warsztatów dziennikarskich - 200 zł.

W tym roku zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. W okresie wakacyjnym największa grupa młodzieży przyjechała do Torunia. Wydłużyliśmy warsztaty o jeden dzień. Aktualnie warsztaty muzyczne trwają pięć dni, a dziennikarskie cztery dni. Jest młodzież z całej Polski. Część osób przyjeżdża po raz kolejny, więc to znaczy, że im się podobało i chcą się czegoś nowego nauczyć - tłumaczy dr Dorota Żuchowska, dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej AKSiM w Toruniu podczas audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Jak podkreślają organizatorzy, dla uczestników warsztatów przygotowano wiele atrakcji. - Warsztaty są tak zorganizowane, że jest czas na naukę, zdobywanie nowej wiedzy, pozyskiwanie nowych umiejętności, ale i na bycie ze sobą, rekreację oraz wspólną zabawę. Jest też czas na wspólną modlitwę podczas Eucharystii, czy czuwania w naszym Sanktuarium, które znajduje się w kampusie akademickim - mówi dr Dorota Żuchowska.

Gość Radia Maryja dodaje, że tegoroczne warsztaty różnią się od poprzednich edycji, gdyż nie dość, że będą dłużej trwały, to także zostały urozmaicone o dodatkowe zajęcia, których w poprzednich latach nie było.

Po raz pierwszy są warsztaty z prawa, zajęcia fotograficzne czy VR z elementami sztucznej inteligencji przygotowane przez naszych informatyków. Odbędą się także warsztaty z lotnictwa bezzałogowego. Przed budynkiem będą latać drony i tego będą się mogli uczyć uczestnicy warsztatów - podkreśla dziekan AKSiM w Toruniu.

Warsztaty patriotyczno-wojskowe

Młodzież biorąca udział w warsztatach będzie miała okazję sprawdzić swoją wytrzymałość i sprawność fizyczną. - W tym roku jest trochę nowości. Cały dzień jest przeznaczony na warsztaty terenowe i patriotyczno-wojskowe. Na poligonie w Toruniu uczestnicy warsztatów będą mogli zdobywać umiejętności z pierwszej pomocy medycznej, z terenoznawstwa, czy z przetrwania w warunkach środowiska naturalnego. Przygotowano wojskowy tor przeszkód - mówi dziekan.

Zobacz także: Rydzyk o Czarnku. Reakcja posłanki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(516)
Tom
miesiąc temu
Do Rydzykowa -Torunia na letnie warsztaty byle kasa się zgadzała ,z Torunia to już szydzą w całej Polsce;
ooo
miesiąc temu
jeśli to warsztaty jak sie robi pieniadze nie wstajac z wyra,to sie nie dziwię
Zibii
miesiąc temu
Księga Wiedzy, Jedyna Księga mówi,że Przyjaciele Negatywni muszą być. Odgrywają oni niezbędną rolę. Dzięki rydzykom, hitlerom, putinom, kaczyńskim, sasinom itp. Ludzkość osiąga przyspieszenie ewolucji, postęp, rozwój i może szybciej zostać zbawiona. Karierowicze-słuchacze rydzyka niczego nie osiągną. Mamona nic im nie da. Piekło gdyby było pochłonęłoby tego wyznawcę i wielbiciela szatana. Nikt nigdy nie widział dokumentu potwierdzającego, że samozwańczy "ojciec rydzyk" jest zakonnikiem i/lub duchownym. KK jest zaślepionny mamoną i walką o przetrwanie. Dlatego taki rydzyk może jeszcze ogłupiać młodzież. W końcu i wyznawcy pis przejżą na oczy. Oby zdążyli się NA WRÓCIĆ. AMEN.
Były student
miesiąc temu
Studiowałem w WSKSIM i ojciec rektor jak zachorowałem w ogóle mi nie pomógł. Obrzydliwa szkoła w której gardzą osobami chorymi na depresję. Oni pozbywają się takich ludzi.
gość
miesiąc temu
Wszyscy uczestnicy powinni zostać poddani sterylizacji, dla dobra Polski.
Matka Alojza
miesiąc temu
Chciałbym zobaczyć to menu za 250zl😂😂😂
Tom
miesiąc temu
W Toruniu -Rydzykowie dla ojca Tadeusza liczy się tylko mamona nie człowiek!
Anka
miesiąc temu
Ludzie,opsmiętajcie się!!!!czytam komentarze i jestem przerażona.Jak łatwo można ulec ogólnopolskiej narracji i tak płuc na ojca Rydzyka i wszystko co on robi.Nie dajmy sobą manipulować!!!!Czy ktoś z Państwa komentujących posłuchał choć 1 dzień Radio Maryja czy obejrzał Telewizję Trwam?????Na pewno NIE,bo wtedy nie pisalibyście tych obelg,proszę o refleksję....
Hahaha
miesiąc temu
"Jak podkreślają organizatorzy, dla uczestników warsztatów przygotowano wiele atrakcji." Analnych?
No tak
miesiąc temu
Stary Piernik z Torunia w zywiole po kolacji i do syta
cha cha..
miesiąc temu
No to będziem mieli'' nową elitę kompetentnych '' .
********
miesiąc temu
A kto za to płaci? Pani płaci, pan płaci
pzegladajacy
miesiąc temu
ha ha ha i co narzekacze ??
Czyli
miesiąc temu
Ustrzelamy owieczki do haremu 🤣
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić