Warsztaty na uczelni Rydzyka. "Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania"

891

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założonej przez o. Tadeusza Rydzyka trwają właśnie letnie warsztaty dla młodzieży. - W tym roku zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. W okresie wakacyjnym największa grupa młodzieży przyjechała do Torunia. Wydłużyliśmy warsztaty o jeden dzień - relacjonuje dr Dorota Żuchowska, dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej na antenie Radia Maryja.

Warsztaty na uczelni Rydzyka. "Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania"
Tadeusz Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)

W środę 17 sierpnia rozpoczęły się warsztaty wakacyjne dla młodzieży "Nowe widnokręgi – Życie to… coś więcej" w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Do wyboru były warsztaty muzyczne i dziennikarskie. Uczestnictwo w zajęciach na uczelni o. Rydzyka oraz noclegi są bezpłatne. Aby jednak móc wziąć udział, trzeba było uiścić opłatę za wyżywienie, która wynosi w przypadku warsztatów muzycznych 250 zł, a w przypadku warsztatów dziennikarskich - 200 zł.

W tym roku zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. W okresie wakacyjnym największa grupa młodzieży przyjechała do Torunia. Wydłużyliśmy warsztaty o jeden dzień. Aktualnie warsztaty muzyczne trwają pięć dni, a dziennikarskie cztery dni. Jest młodzież z całej Polski. Część osób przyjeżdża po raz kolejny, więc to znaczy, że im się podobało i chcą się czegoś nowego nauczyć - tłumaczy dr Dorota Żuchowska, dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej AKSiM w Toruniu podczas audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Jak podkreślają organizatorzy, dla uczestników warsztatów przygotowano wiele atrakcji. - Warsztaty są tak zorganizowane, że jest czas na naukę, zdobywanie nowej wiedzy, pozyskiwanie nowych umiejętności, ale i na bycie ze sobą, rekreację oraz wspólną zabawę. Jest też czas na wspólną modlitwę podczas Eucharystii, czy czuwania w naszym Sanktuarium, które znajduje się w kampusie akademickim - mówi dr Dorota Żuchowska.

Gość Radia Maryja dodaje, że tegoroczne warsztaty różnią się od poprzednich edycji, gdyż nie dość, że będą dłużej trwały, to także zostały urozmaicone o dodatkowe zajęcia, których w poprzednich latach nie było.

Po raz pierwszy są warsztaty z prawa, zajęcia fotograficzne czy VR z elementami sztucznej inteligencji przygotowane przez naszych informatyków. Odbędą się także warsztaty z lotnictwa bezzałogowego. Przed budynkiem będą latać drony i tego będą się mogli uczyć uczestnicy warsztatów - podkreśla dziekan AKSiM w Toruniu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warsztaty patriotyczno-wojskowe

Młodzież biorąca udział w warsztatach będzie miała okazję sprawdzić swoją wytrzymałość i sprawność fizyczną. - W tym roku jest trochę nowości. Cały dzień jest przeznaczony na warsztaty terenowe i patriotyczno-wojskowe. Na poligonie w Toruniu uczestnicy warsztatów będą mogli zdobywać umiejętności z pierwszej pomocy medycznej, z terenoznawstwa, czy z przetrwania w warunkach środowiska naturalnego. Przygotowano wojskowy tor przeszkód - mówi dziekan.

Zobacz także: Rydzyk o Czarnku. Reakcja posłanki
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić