Wróć na
Aldona Brauła
|

Watykan wytacza proces księdzu z Polski. Prokuratura z Tucholi umorzyła sprawę

140
Podziel się

Kongregacja Nauki Wiary w Watykanie zadecydowała o wznowieniu postępowania wobec księdza z Sępólna Krajeńskiego. Wikariusz wysyłał małoletnim niestosowne wiadomości. Prokuratura umorzyła dochodzenie w jego sprawie.

Watykan wytacza proces księdzu z Polski. Prokuratura z Tucholi umorzyła sprawę
Ksiądz wysyłał niestosowne wiadomości. (Pixabay)
bCNfYbqt

Sprawa wyszła na jaw pod koniec marca ubiegłego roku. Wikary z Sępólna Krajeńskiego, nagle zniknął z parafii, a przyczyną miały być niestosowne wiadomości, które wysyłał do małoletnich chłopców - pisze portal pomorska.pl

Chłopcy oraz ich rodzice przyznali, że ksiądz wysyłał takie wiadomości. Miał to robić przez różne komunikatory. Większość z nich dotyczyła spraw intymnych m.in. związków, czy mają dziewczynę, czy uprawiają seks i oglądają filmy pornograficzne itp. Miały się także pojawić propozycje masażu oraz prośby o zdjęcia.

Ksiądz przyznał się do winy. Tłumaczył, że jego zachowanie wynikało z "troski o doprowadzenie do spowiedzi i pomocy w przeżywaniu młodym ludziom seksualności”. Kuria wszczęła dochodzenie kanoniczne i odsunęła kapłana od pracy duszpasterskiej.

bCNfYbqv

Ks. Isakowicz nie zajmie się sprawą pedofilii. "Nie wykluczam, że głosowałbym inaczej"

Sprawa trafiła także do Prokuratury Rejonowej w Tucholi. Ta jednak umorzyła sprawę w październiku ubiegłego roku. Nie dopatrzono się w zachowaniu księdza niczego niestosownego. Pomimo tej decyzji Kongregacja Nauki Wiary w Watykanie, wydała w tej sprawie inną decyzję - rozpocznie się kolejne postępowanie.

Otrzymaliśmy polecenie, żeby wobec księdza przeprowadzić proces karno-administracyjny – informuje ks. Mateusz Nowak, delegat biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży w Diecezji Bydgoskiej.

Czytaj także:

bCNfYbqB
bCNfYbqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
DGA
2 tyg. temu
Boże, w jakim kraju my żyjemy, księża bezkarnie molestują dzieci, władza pisowska fałszuje wybory, prezydent ułaskawia pedofila, ludzie władzy jawnie w biały dzień kłamią i kradną. I to wszystko w kraju w środku Europy.
diakon
2 tyg. temu
Niech teraz KTOŚ powie, że prokuratura ręka w rękę z hierarchami kościelnymi nie ukrywają znamion pedofilii w KK. Papież musi interweniować, bo sprawy "zamiata się pod dywan". Pedofilia, homoseksualizm i łamanie celibatu, to po pazerności i chciwości główne grzechy polskiego duchowieństwa.
adrian
2 tyg. temu
Brak słów co się dzieje w tym kościel.
bCNfYbqX
wyborca
2 tyg. temu
pis obroni kazdego ksiedza taka jest zasada kler daje duzo glosow a to najwazniejsze co tam molestowane dzieci
Znowu
2 tyg. temu
Za kasę podatników kupił elektrownię cieplną i z tego ma ma zyski. Ogrzewasz mieszkanie to płacisz Rydzykowi. Jak nie ogrzewacz to jesteś winny braku kościelnej kasy.
Najnowsze komentarze (140)
o_Misjonarz
6 dni temu
Jak poinformowała w czwartek (23 lipca 2020) "Gazeta Pomorska" - watykańska Kongregacja Nauki Wiary zdecydowała, by Diecezja Bydgoska przeprowadziła wobec księdza Marcina Kardzisa z Sępólna Krajeńskiego (woj. kujawsko-pomorskie) proces karno-administracyjny. Ksiądz wysyłał małoletnim wiadomości o erotycznym podtekście. W marcu ubiegłego (2019) roku biskup Jan Tyrawa odsunął wikariusza od posługi, a dochodzenie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Tucholi, która jesienią sprawę umorzyła. Nie dopatrzyła się znamion przestępstwa.
B.w
2 tyg. temu
Nie krytyków księży tylko modlitwę się za nich.
filip
2 tyg. temu
"Mamy żyć w ubóstwie a nie w biedzie"..powiedział mi kiedyś młody ksiądz jeżdżący mercedesem w latach 80 ubiegłego wieku. Mnie nie było stać na "malucha" 10 letniego....
Stan
2 tyg. temu
Teraz już wiem że jak Kaczyński mówił o podnoszeniu ręki na Kościół to było o papieżu Franciszku...
Jan
2 tyg. temu
Co się buntujecie! w kościelnych zapisach dzieci molestowane i gwałcone przez księży są uznane za współsprawców !!!
gerald
2 tyg. temu
taa zwłąszcza te propozycje masażu były zapewne kierowane troską o biedne dzieci ...
Ściema
2 tyg. temu
A że tak zapytam - czym taki proces może się potencjalnie zakończyć? Przecież go nie wsadzą do więzienia, nawet jeśli uznają jego winę - do tego potrzebny jest polski prokurator i polski sąd. Pic na wodę, fotomontaż - jak to się kiedyś mawiało.
byt
2 tyg. temu
Plwam na ten kosciol i ich skrzyzowane logo.
bCNfYbqP
fajnie
2 tyg. temu
Idea LGBT+ wprowadza to samo i nikt nie protestuje
johny
2 tyg. temu
Jaką karę przewidują,5 zdrowasiek?
katecheta
2 tyg. temu
Nie pozwolimy aby jakis tam wyimaginowany Watykan narzucal nam swoje prawa. W Polsce ksieza nie molestuja dzieci, a jesli niektorzy tak to odbieraja, sa w bledzie. Duchowni jedynie w trosce o prawidlowe wychowanie seksualne dzieci, prowadza z nimi zajecia praktyczne.
447$
2 tyg. temu
Wypowiedzieć Konkordat - modlic sie mozna w domu
447$
2 tyg. temu
Wypowiedzieć Konkordat - modlic sie mozna w domu
ziomal
2 tyg. temu
Nie miał zegarka jak Nowak i modlił się publicznie za tak dobrych rządzących, których Pan nam zesłał. Nie było podstaw do śledztwa.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić