Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Wiceprzewodnicząca KE Vera Jourova pod koniec stycznia przyjedzie do Polski

8
Podziel się:

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova - jak wynika z nieoficjalnych na razie informacji - ma pod koniec stycznia przyjechać do Polski. To ona zajmuje się w KE praworządnością i jest autorka listu do najważniejszych osób w Polsce, w którym zaapelowała o powstrzymanie się od prac nad tzw. ustawą dyscyplinującą sędziów.

Następczyni Fransa Timmermansa przyjedzie do Polski
Następczyni Fransa Timmermansa przyjedzie do Polski (PAP, OLIVIER HOSLET)

Nieoficjalną informację o wizycie Jourovej w Polsce przekazało rmf24.pl. Wiceprzewodnicząca KE ma przyjechać do Polski na dwa dni - 27 i 28 stycznia.

Pierwszego dnia wizyty Jourova ma wziąć udział w oficjalnych obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz. Drugiego dnia najprawdopodobniej pojawi się w Warszawie - informuje rmf24.pl.

Kancelaria Premiera nie została jeszcze poinformowana o przyjeździe Jurovej do Polski.

Wszystko też wskazuje na to, że kiedy Jourova będzie w Polsce, ustawa dyscyplinująca autorstwa PiS będzie już na biurku prezydenta. Wizyta Jourovej może być więc okazją do kuluarowych rozmów na temat kontrowersji z nią związanych.

Podczas burzliwych obrad w Sejmie nad ustawą dyscyplinującą Jourova poprosiła władze Polski o wstrzymanie nad nia prac. Pismo w tej sprawie otrzymał prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, a także marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Dotąd list nie doczekał się odpowiedzi ani ze strony głowy państwa, ani szefa rządu, ani marszałek Sejmu. Odpowiedział na niego jedynie marszałek Tomasz Grodzki. Zapewnił on, że Senat pochyli się nad kwestiami, na które w swoim apelu uwagę zwróciła Komisja Europejska.

Źródło: rmf24.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
tad
3 lata temu
kapusie i donosiciele już gęby szykują ciekawe co ze zdrajcami dawniej robili może pani Róża wie?
Zenek
3 lata temu
A na jaki rozkaz i kto ja zaprosil ze przyjedzie
Zyga
3 lata temu
Zaprosil ja chyba ten lapowkarz lekarzyna marszalek senatu grodzki
Agness
3 lata temu
A po co ona tu?
fdgf
3 lata temu
Miejmy nadzieję, że nie będzie ona antypolska - tak, jak jej poprzednik - i pozwoli nam oczyścić ten bałagan w sądownictwie, gdzie za zakatowanie człowieka dostaje się taki wyrok, jak za kradzież cukierków.
wert
3 lata temu
Prezydent, premier i marszałek Sejmu jeszcze pismo czytają i czekają na wytyczne najważniejszej osoby. Nie ma na co czekać. Zgodziliśmy się na przestrzeganie prawa unijnego, nie ma zmiłuj. Podczas wizyty w Polsce Jourova postawi kropkę nad i. Później TSUE. I kolejna ustawa uchylająca poprzednią, podobno najlepszą.
marek
3 lata temu
jak zwykle PIERWSZY BUFON GRODZKI !
PO to zło
3 lata temu
a ona PO co tu w Polsce na prośbę Shreka z PO ??
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić