aktualizacja 

Widzicie, co robią? Niesie się nagranie z Gdyni. "To tragedia dzików"

262

W sieci niesie się nagranie, na którym widzimy dwa dorosłe dziki wraz z młodymi. Przechadzają się one gdyńską plażą w poszukiwaniu jedzenia. Scenę telefonem nagrał jeden z plażowiczów. W komentarzach rozgorzała dyskusja.

Widzicie, co robią? Niesie się nagranie z Gdyni. "To tragedia dzików"
Dziki szukające pożywienia na plaży w Gdyni (Facebook)

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się materiały wideo, na których widzimy dziki biegające po plażach Trójmiasta. Jedno z najnowszych nagrań pochodzi z okolic torpedowni w Gdyni.

Widzimy na nim, jak dwa dorosłe dziki wraz ze swoimi pociechami przemieszczają się przy linii brzegowej i pyskami przeszukuje torby i plecaki obecnych tam ludzi w poszukiwaniu jedzenia. Film opatrzony jest tytułem "Dzikie złodziejaszki".

Dziki na plaży w Gdyni. Dyskusja w komentarzach

Do tej pory (9 czerwca, godz. 10:30) klip zamieszczony na Facebooku miał 1,2 mln wyświetleń, a swój komentarz pozostawiło ponad 650 użytkowników platformy. Opinie internautów są podzielone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dawid Woliński o córce: "Ją odciąga od show biznesu"
A gdzie te zwierzęta mają się podziać, jak nad morzem tylko apartamenty, hotele stawiają i każdą wolną przestrzeń zabierają. Przecież kiedyś tak nie było - pisze jeden z internautów.
To nie jest ani śmieszne, ani zabawne, to tragedia dzików, bo są głodne i muszą wykarmić swoje dzieci, a nie ma gdzie. Zabraliśmy im dom pod nasze domy, zmuszone są jakoś sobie radzić - dodaje kolejny komentujący.

Inni podkreślają z kolei, że dziki mogą być niebezpieczne. "To są dziki, niebezpieczne zwierzęta, a nie kotki czy pieski. Ciekawe, jak będziemy na plaży z dziećmi i wyjdzie taka chmara. (...)" - komentuje internauta. "Uważam, że jakaś kontrola na tymi zwierzętami powinna być. "Ciekawe, co w sytuacji, kiedy będzie pełna plaża i dużo dzieci. Śmiesznie może nie być" - pisze użytkownik Facebooka.

Dzik na plaży. Jak się zachować?

Powoli wkraczamy w okres wakacyjny, w którym to Polacy tłumnie będą odwiedzać Trójmiasto. A w związku z tym, że filmów takich jak ten poniżej przybywa, warto wiedzieć, jak zachować się w obecności dzików.

Marzena Białowolska-Byrska w rozmowie z dziennikarką o2.pl Beatą Bialik tłumaczyła niedawno, że najgorszą możliwą reakcją na nagłe pojawienie się zwierząt jest panika. Gdy tylko zauważymy dziki, powinniśmy zatrzymać się w miejscu, zejść z drogi przemarszu zwierząt i ich nie rozjuszać.

Adrenalina w takiej sytuacji sprawia, że od razu się podrywamy. Ludzie w panice często krzyczą, biorą na ręce przerażone dzieci, albo co gorsze sięgają po ręczniki i próbują odgonić pędzące zwierzęta. To najgorsze, co możemy zrobić - podkreśla.

Nawet gdy wydaje nam się, że zwierzę pędzi prosto na nas, lepiej delikatnie wstać z koca i zejść z toru zwierzęcia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić