Wielka Brytania. Lekarz apelował do premiera. Zmarł przez koronawirusa

30

W Londynie z powodu koronawirusa zmarł lekarz, który przed dwoma tygodniami ostrzegał Borisa Johnsona przed brakiem środków ochronnych dla pracowników służby zdrowia.

Wielka Brytania. Lekarz apelował do premiera. Zmarł przez koronawirusa
(Facebook.com)

Doktor Abdul Mabud Chowdhury zmarł w nocy ze środy na czwartek po dwóch tygodniach od zdiagnozowania u niego koronawirusa. Wcześniej lekarz przestrzegał brytyjskiego premiera przez skutkami braku środków ochronnych dla medyków.

53-letni Chowdhury był urologiem w szpitalu Homerton w londyńskiej dzielnicy Hackney. Pięć dni przed zabraniem do szpitala napisał na Facebooku emocjonalny post, w którym wzywał rząd do zaopatrzenia każdego pracownika służby zdrowia w niezbędne środki ochrony.

Ludzie gratulują nam i doceniają nasz wysiłek. To bardzo inspirujące, ale chciałbym powiedzieć, że my też musimy chronić siebie i swoje rodziny w obliczu tej katastrofy. My też potrzebujemy odpowiednich środków ochronnych i lekarstw - napisał na Facebooku 18 marca.

Zobacz także: Kiedy koniec epidemii? Ekspert wyjaśnia, na czym polega problem w przewidywaniu przyszłości

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Boris Johnson, którego administracja nie traktowała wtedy jeszcze zagrożenia tak poważnie, jak teraz, zalecał lekarzom, by zaopatrywali się na własna rękę w maseczki, rękawiczki lub całe stroje ochronne.

Jak donosi "Evening Express", pochodzący z Bangladeszu Chowdhury osierocił dwoje dzieci w wieku 18 i 11 lat. Dyrektorka szpitala Homerton, Tracey Fletcher stwierdziła, że śmierć mężczyzny "to wielka strata dla całego szpitala, dla wszystkich oddziałów i osób, które dobrze go znały".

Z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii zmarło już niemal 8 tysięcy osób, a zakażenie potwierdzono u ponad 65 tysięcy. Tylko w ciągu ostatniej nocy, ofiarą COVID-19 padło ponad 800 pacjentów. Wśród zainfekowanych są m.in. książę Karol i premier Boris Johnson, do którego swe słowa kierował zmarły lekarz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić