Wielka Brytania. Młoda Polka zamordowana. "Była jak promyk słońca"

305

W sobotę 27 marca w jednym z domów w Hull w Wielkiej Brytanii doszło do tragedii. Znaleziono tam zamordowaną 30-letnią Klaudię S. W sprawie oskarżony jest o 10 lat młodszy Amadeusz S., który mieszkał z Polką.

Wielka Brytania. Młoda Polka zamordowana. "Była jak promyk słońca"
Klaudia S. została zamordowana. (Facebook)

27 marca około godz. 6 rano na Lambert Street w Hull znaleziono 30-letnią kobietę ze śmiertelnymi obrażeniami na ciele. W związku ze sprawą policja zatrzymała 20-letniego Amadeusza S., który mieszkał razem z Klaudią S.

Mężczyzna został przesłuchany, po czym w niedzielę 28 marca został oskarżony o zamordowanie 30-latki. Jak podało BBC, para od jakiegoś czasu mieszkała razem.

Oskarżony Amadeusz S. przebywa w areszcie. We wtorek 30 marca za pośrednictwem połączenia wideo z aresztu śledczego w HMP Hull uczestniczył w posiedzeniu, które odbyło się w sądzie koronnym w Hull. 20-latkowi towarzyszył tłumacz.

Młody mężczyzna ma się stawić przed sądem na rozprawie przygotowawczej 16 lipca br. Wstępną datę procesu wyznaczono na 1 listopada. Sprawę prowadzi sędzia John Thackray QC.

Jak dotąd śledczy nie ujawnili żadnych szczegółów dochodzenia ani motywu działania 20-letniego Amadeusza S. Jak donoszą lokalne media, para mieszkała ze sobą od jakiegoś czasu. Zamordowana 30-latka przyjechała z Polski do Hull kilka lat temu.

Klaudia była bardzo dobrą osobą, była jak promyk słońca. Była piękna jak modelka. Cały czas się uśmiechała. Zawsze się uśmiechała, nawet gdy w pracy nie układało się dobrze, śmiała się z tego i nas rozśmieszała - mówi koleżanka Polki Petya Yaknov, cytowana przez Hull Daily Mail.
Zobacz także: 39-letni policjant zmarł na koronawirusa. Poruszające słowa jego żony
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić