Wielka Brytania: żołnierze mdleli podczas parady wojskowej. Dramatyczne sceny

42

Wielka Brytania zmaga się z rekordowymi upałami. Mimo to zgodnie z planem odbyła się parada połączona z przeglądem wojska. Niestety nie wszyscy żołnierze z ceremonialnych jednostek brytyjskiej armii poradzili sobie z żarem lejącym się z nieba. Co najmniej trzech straciło przytomność. W sieci pojawiło się szokujące nagranie.

Wielka Brytania: żołnierze mdleli podczas parady wojskowej. Dramatyczne sceny
Szokujące sceny podczas parady wojskowej w Londynie (Instagram)

Wielka Brytania mierzy się z ekstremalnie wysokimi temperaturami. Mimo to odbyła się tradycyjna, uroczysta parada Trooping the Colour. Choć obserwujący ją mieszkańcy Londynu woleli raczej kryć się w cieniu, na taki luksus nie mogli sobie pozwolić żołnierze z ceremonialnych jednostek brytyjskiej armii, również członkowie orkiestr wojskowych.

Według ''Sky News'', co najmniej trzech żołnierzy zemdlało podczas sobotniej parady. Sieć obiegły nagrania, na których zarejestrowano szokujące sceny. Nie sposób nie zadać sobie pytania, czy to naprawdę było konieczne...

Szokujące nagranie z parady: puzonista zemdlał w trakcie gry

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężna moc artylerii. Pociski, które zmieniły przebieg wojny

Na jednym z nagrań widzimy puzonistę z orkiestry wojskowej, który zemdlał podczas gry. Mężczyzna podniósł się dopiero po dłuższej chwili i... próbował kontynuować grę na instrumencie. Uderzające jest to, że jego koledzy nie przestali grać, choć stali tuż przy nim i widzieli, że stracił przytomność.

Ostatecznie muzyka zabrano z placu defiladowego Horse Guards Parade. Ale nie był jedynym żołnierzem, który nie poradził sobie z upałem. W tle widać innego żołnierza niesionego na noszach.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Członkowie brytyjskiej armii, mimo upałów, zakładają charakterystyczne mundury oraz wysokie czapki z futra. Podczas gdy termometry wskazują nawet 30 stopni Celsjusza, taki strój jest wyjątkowym utrapieniem. Żołnierze są wyczerpani, a gra na instrumencie dętym wymaga wzmożonego wysiłku.

Książę William przyznał, że żołnierze musieli zmierzyć się z ''trudnymi warunkami'', ale stwierdził, że wykonali ''naprawdę dobrą robotę'', za co podziękował im... w mediach społecznościowych.

W paradzie uczestniczyło ponad 1400 żołnierzy z ceremonialnych jednostek brytyjskiej armii, 200 koni i 400 członków orkiestr wojskowych.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić