Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

"Środek miasta, godzina 17:30". Zgroza w Poznaniu

651
Podziel się

Zgroza w Wielkopolsce. W niedzielę 7 marca mieszkańcy Poznania kilkakrotnie zgłaszali informacje o wilku, który spacerował w centrum Poznania. Poznaniacy nie kryją przerażenia.

"Środek miasta, godzina 17:30". Zgroza w Poznaniu
Jeżeli spotkasz wilka zawiadom odpowiednie służby, np. straż miejską. (Facebook)
bEKPPgIB

O zdarzeniu informuje portal epoznań.pl. W ostatnich dniach zaniepokojeni mieszkańcy Wielkopolski coraz częściej zgłaszają informacje o wilkach, które przechadzają się nawet w centrum miasta. W niedzielę 7 marca drapieżnik był widziany kilkakrotnie w centrum Poznania, na rogu Gdyńskiej i Bałtyckiej.

Jedna z czytelniczek, która spacerowała z psem w okolicy ul. Bałtyckiej napisała do redakcji epoznań.pl. Patrycja podkreśla, że dzięki uprzejmości innych osób uniknęła konfrontacji z wilkiem. Kobieta zgłosiła zdarzenie straży miejskiej.

bEKPPgID
Przy działkach na ulicy Bałtyckiej biega wilk. Udało nam się uniknąć konfrontacji dzięki uprzejmości państwa, którzy zgarnęli nas i naszego psa do samochodu. Dziękujemy za uratowanie życia - napisała Patrycja do redakcji epoznań.pl

W nagraniu opublikowanym przez epoznań.pl widzimy, jak wilk spokojnie spaceruje przy ruchliwej ulicy Bałtyckiej w Poznaniu. - Środek miasta, godzina 17:30, idzie sobie wilk - słyszymy na nagraniu.

W ostatnim czasie coraz częściej w Wielkopolsce pojawiają się ostrzeżenia, by rezygnować ze spacerów w lasach, a w szczególności uważać na psy. Należy pamiętać, że spotkanie z wilkiem może być niebezpieczne. W takich przypadkach należy absolutnie nie zbliżać się do wilka, nie denerwować go i powiadomić odpowiednie służby np. straż miejską.

bEKPPgIJ

Wilki od 2016 roku objęte są ochroną ścisłą. Zabronione jest ich zabijanie, okaleczanie, chwytanie, przetrzymywanie, niszczenie nor i wybieranie z nich szczeniąt, a także przechowywanie i sprzedaż skór i innych fragmentów martwych osobników, bez odpowiedniego zezwolenia. Złamanie tych zakazów grozi wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności.

Zobacz także: Hybryda wilka i psa. Cierpliwie bawi się ze szczeniakami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKPPgJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(651)
WOLF
8 miesięcy temu
Wilki to najmądrzejsze zwierzęta. Prowadzą odpowiedzialną politykę urodzeń, kontrolują ilośc potomstwa w zależności ile na ich terenie jest pożywienia, opiekują się starszymi i młodszymi osobnikami. Są bardzo pożyteczne, zmniejszją liczebność zwierzyny łownej typu dzik , których jest za dużo..Jeśli widzimy pojedyńczego wilka to bardzo smutny widok...oznacza ze nie ma stada...wtedy jest zdesperowany , musi szukać jedzenia w jakikolwiek sposób. Jeśli wilki osiągną stado liczące 5-7 osobników, zaczynają polowania na zwierzynę, ich liczebnośc pozwala im na to...nie przyjdzie im do głowy wynurzyć się z lasu i pokazywać człowiekowi, ani ponoć atakować drwali z piłami łańcuchowymi-bzdury!!! Dzięki wilkowi ma się szansę odrodzić populacja niedzwiedzia brunatnego , on korzysta z padliny jaką pozostawiają wilki. To bardzo szlachetne zwierzęta. Nie zachłanne , opiekuńcze. Najlepiej było by je odłowić i połączyć po prostu w większe stada 4-5 szt. Dajcie im spokój i szanujcie je!!!
Furman
8 miesięcy temu
Jak w niedzielę to zapewne szedł na spacer
jan
8 miesięcy temu
Jakie centrum? Gdyńska /Bałtycka to peryferie Poznania. Nie daleko są kompleksy leśne.
bEKPPgJf
gdaadg
8 miesięcy temu
Kto sieje panikę? Wiadomo - myśliwi. Marzą im się legalnie zdobyte trofea.
oldie
8 miesięcy temu
a ja myslalem, ze biskup juliusz paetz zmartwychwstal, uspokoiliscie mnie, dzieki
Greg
8 miesięcy temu
Wycinajcie dalej lasy i niszczcie ekosystem to coraz więcej zwierząt będzie się wałęsać po miastach.
ant
8 miesięcy temu
Na Bałtyckiej w Poznaniu paręnaście lat temu "polycjanty" zastrzelili jednego człowieka, a drugiego zrobili kaleką! Niebezpiecznie tam!
PrawoDoŻycia
8 miesięcy temu
Ludzi w Polsce powinni mieć prawo do posiadania broni. Na wilka wystarczy pistolet plus dobre umiejętności strzeleckie, bo wilk jest bardzo szybki, zwrotny, potrafi się maskować, ukrywać, podkradać i w ruchu trudno go trafić.
Julka
8 miesięcy temu
Jaskowiak nic nie robi, tylko bawi się w politykierstwo. Zresztą bez sukcesów. Skończy się to tragedią!!!
Gimbus Maciek
8 miesięcy temu
Podejrzewam, że te stworzenia cierpią z głodu. Głód jest straszny więc zdesperowane nie mają wyboru. Może można by było dokarmiać je w lasach. Inne istoty leśne też by skorzystały.
trafnyosąd1
8 miesięcy temu
Ja nie widzę, żeby to było w centrum, na zdjęciu jest jakiś las, a jedynie biegnie tędy jakaś jezdnia. Trzeba było nie budować obwodnic. Rząd zabiera zwierzynie coraz więcej miejsca. Toć i nie dziwota, że nie ma się gdzie podziać.
pyra
8 miesięcy temu
Centrum miasta-nie chciał byś autor iść z buta do centrum bo by ci sił brakło
wojtas
8 miesięcy temu
Szczony pacji wilka i wiejom.
bEKPPgIX
inka
8 miesięcy temu
jaka zgroza toz przeciez wilk, nie nie wiadomo co.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić