Angelika Karpińska| 

Wojtek Sawicki marzy o karierze influencera. Możemy mu pomóc

3

Wojtek Sawicki od dzieciństwa choruje na dystrofię mięśniową. Mimo nieuleczalnej choroby stara się w pełni korzystać z życia. Jego marzeniem jest zdobycie popularności w mediach społecznościowych. By mu pomóc, dołączcie z nami do akcji "Zróbmy z Wojtka influencera".

Wojtek Sawicki marzy o karierze influencera. Możemy mu pomóc
Wojtek Sawicki (Instagram, @lifeonwhlz)

Wojtek Sawicki od dzieciństwa choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. To nieuleczalna choroba, która prowadzi do zaniku mięśni i całkowitej utraty władzy nad ciałem.

Mimo ciężkiej choroby 34-latek stara się w pełni korzystać z życia. Przez wiele lat był redaktorem portalu muzycznego Porcys, prowadzi internetową listy przebojów Carpigiani i pisze recenzje płyt dla Rzeczypospolitej. Od kilku miesięcy rozwija również swoje instagramowe konto Life On Wheelz, którego celem jest walka z nietolerancją wobec osób z niepełnosprawnościami.

Mimo bardzo ciężkiego stanu zdrowia (oddycham przez respirator, odżywiam się dojelitowo), staram się korzystać z życia, jeździć na festiwale, wychodzić ze znajomymi i przełamywać stereotypy dotyczące osób na wózkach - podkreśla Wojtek.
Osoby z niepełnosprawnościami też czerpią przyjemność z życia, spędzają czas ze znajomymi, wychodzą na miasto, chcą dobrze wyglądać, dobrze się bawić i jeść w fajnych knajpach. Mamy takie same pasje, miłości, marzenia i problemy jak zdrowi ludzie. Chcę być influencerem, żeby poprawiać nastrój ludziom i pokazywać, że z każdej sytuacji jest wyjście - tłumaczy w rozmowie z "Pudelkiem".

Zróbmy z Wojtka influencera!

Wojtka na Instagramie obserwuje już ponad 27 tys. osób. Dołączając do akcji "Zróbmy z Wojtka influencera" i obserwując jego profil Life on Wheelz możemy wspólnie sprawić, że jego marzenie o karierze influencera się spełni.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zobacz także: "Barierołamacz" dokonał niemożliwego. Zawstydził turystów nad Morskim Okiem

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić