Wrocław. Nalot na pizzerię na Starym Mieście. W środku...

457
Podziel się:

Funkcjonariusze policji, wspólnie z pracownikami sanepidu, podjęli się interwencji w jednej z pizzerii we Wrocławiu (woj. dolnośląskie). Po dotarciu do lokalu odkryli, że w środku znajdowało się pond 40 klientów. Wszyscy spożywali swoje zamówienia przy stolikach.

Wrocław. Nalot na pizzerię na Starym Mieście. W środku...
Funkcjonariusze wrocławskiej policji odkryli, że w jednej z pizzerii na Starym Mieście łamano pandemiczne obostrzenia. (Getty Images)

Jak podaje Tu Wrocław, do interwencji doszło w sobotę 17 kwietnia. Z ustaleń portalu wynika, że pizzeria pozostawała otwarta w ramach akcji #otwieramy. Polega ona na bojkotowaniu rządowych obostrzeń i przyjmowaniu klientów w lokalach mimo obowiązującego zakazu.

Interwencja policyjna w pizzerii na Starym Mieście we Wrocławiu

Funkcjonariusze i pracownicy sanepidu wkroczyli do pizzerii na Starym Mieście około godziny 17. Jak relacjonował Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji, w chwili kontroli przy stolikach siedziały 43 osoby. Spożywały one przyrządzone przez obsługę posiłki oraz piły napoje alkoholowe.

Osoba zarządzająca lokalem pozwalała chętnym na spożywanie na miejscu posiłków oraz napojów alkoholowych. Podczas kontroli przy stolikach znajdowały się aż 43 osoby – potwierdził Łukasz Dutkowiak (Tu Wrocław).

Policjanci zapowiedzieli złożenie do sądu wniosku o ukaranie 43 klientów. Mieli dopuścić się oni wykroczenia z art. 116 § 1a Kodeksu wykroczeń, czyli nieprzestrzegania nakazów i ograniczeń, które mają na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. Za ten czyn grozi im kara grzywny lub nagany.

Z jeszcze poważniejszymi konsekwencjami musi liczyć się właściciel pizzerii. Odpowie on przed sądem za przestępstwo z art. 165 KK – narażenie zdrowia lub życia poprzez powodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej. Grozi mu kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Zobacz też: Dron lubelskiej policji w akcji. Obserwował wyprzedzanie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić