Wrocław. Nastolatkowie dopuścili się rozboju. Mają na koncie także kradzieże

1

Funkcjonariusze z komisariatu w Siechnicach (woj. dolnośląskie) zatrzymali dwóch nastolatków. 16-latek i jego starszy o rok kolega dopuścili się przestępstw, za które mogą spędzić w więzieniu nawet do 12 lat. Między innymi – kradzieży dwóch aut.

Wrocław. Nastolatkowie dopuścili się rozboju. Mają na koncie także kradzieże
Funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch nastolatków. Mimo młodego wieku mają oni na koncie liczne przestępstwa (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje asp. szt. Monika Kaleta, z policjantami z Siechnice współpracowali funkcjonariusze z KMP we Wrocławiu. Do ujęcia przyczyniła się jedna z ofiar nastolatków. Mężczyzna pracuje w lokalu gastronomicznym, które 16 i 17-latek odwiedzili, zanim ukradli mu auto.

Policja aresztowała nastolatków. Mają na koncie rozboje i kradzieże

Z ustaleń śledczych wynika, że nastolatkowie skorzystali z nieuwagi pracownika lokalu i ukradli położone przez niego na ladzie kluczyki. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci przekazali innym patrolom rysopis sprawców i podali, w którym kierunku się udali.

Zaledwie kilka minut po otrzymaniu rysopisów policjantom udało się ująć jednego ze sprawców kradzieży. Był to 16-latek z Wrocławia. W krótkim czasie namierzono również jego starszego kolegę, a wraz z nim – kluczyki do ukrytego w ustronnym miejscu pojazdu.

Zobacz także: Zobacz też: Pirat drogowy kontra rowerzystki na pasach. Przerażające nagranie z Buska-Zdroju

W toku śledztwa okazało się, że kradzież auta nie była jedyną winą nastolatków. Mieli oni dopuścić się także kradzieży rozbójniczej na terenie Wrocławia – zabrali wówczas osobowe audi. Z kolei w gminie Siechnice prawdopodobnie ukradli rower.

Funkcjonariusze przekazali zebrany materiał dowodowy prokuraturze w Oławie. Decyzję o dalszym losie 16-latka podejmie sąd rodzinny, z kolei wobec jego starszego kolegi zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić