Wspinali się po 190-metrowym budynku. Nie mieli żadnych zabezpieczeń

76

Marcin Banot i Leo Urban podjęli nowe wyzwanie. Tym razem obrali sobie za cel wieżowiec Tour Total. Liczy aż 48 kondygnacji, a Banot i Urban wspinali się po nim bez zabezpieczeń. Fani wspinaczy mogli śledzić ich działania na żywo. Nagranie mrozi krew w żyłach.

Wspinali się po 190-metrowym budynku. Nie mieli żadnych zabezpieczeń
Marcin Banot i Leo Urban wspięli się po 190-metrowym wieżowcu. Fani mogli śledzić wszystko na żywo (YouTube, Leo Urban)

Materiały ze wspinaczki ukazały się na kanałach obu sportowców na You Tube. Jak przyznał Leo Urban w opisie filmiku, próba dostania się na Tour Total, paryski wieżowiec z dzielnicy La Défense była zwieńczeniem jego kariery wspinacza miejskiego.

Wspięli się na 190-metrowy wieżowiec w Paryżu. Pracowali na to przez lata

Leo Urban przyznał, że na swój najnowszy sukces pracował aż przez dwa lata. Wspinacz zdecydował się zaprosić do współpracy kolegę z polski – Marcina Banota.

Ten film stanowi zwieńczenie mojej kariery jako wspinacza miejskiego. Pracowałem przez dwa lata, aby wspiąć się gołymi rękami na legendarny Total Tour! Wspinałem się w wyjątkowym i oszałamiającym duecie z moim polskim przyjacielem – napisał Leo Urban na You Tube.

Fani duetu nie szczędzili im wyrazów uznania z powodu osiągnięcia. Powtarzały się żarty, że wspinając się we dwójkę, przynajmniej mieli z kim porozmawiać w tak stresującej sytuacji.

Łapy od oglądania mam tak spocone, że do pisania tego komentarza musiałem sobie magnezji nałożyć...
Super współpraca, brawo za odwagę i spokój.
Miałeś chociaż z kim pogadać. Pozdro Marcin!
Jak ja się cieszę, że jesteście cali i zdrowi. Dobra akcja Leo, dobry ziomek, super, że zrobiliście to we dwoje, chyba pierwsza taka akcja w Europie, co? – komentowali nagrania internauci.
Zobacz także: Zobacz też: Francuski Spiderman w akcji. Tak zdobył kolejny wieżowiec
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić