Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Wybory 2020. Andrzej Duda w Rzeszowie. Będzie protest na wiecu

35

Andrzej Duda podczas wiecu w Rzeszowie musi liczyć się z protestem. Organizuje go młodzieżówka partii Nowoczesna. "Przyszedł najwyższy czas, aby stanowczo powiedzieć "Mamy dość" - tłumaczą przeciwnicy prezydenta.

Wybory 2020. Andrzej Duda w Rzeszowie. Będzie protest na wiecu
Będzie protest na wiecu Andrzeja Dudy w Rzeszowie (PAP, Darek Delmanowicz)

Protest na wiecu Andrzeja Dudy

Andrzej Duda ma ostatni dzień, by przekonać do siebie wyborców. W tym celu w piątek przyjedzie na wiec do Rzeszowa. Wciąż urzędujący prezydent spotka się z mieszkańcami po godzinie 17.

Okazuje się, że może być niespokojnie. Młodzieżówka partii Nowoczesna organizuje protest, który rozpocznie się o godzinie 16.30. Jego uczestnicy mają spotkać się na Rynku.

"Przyszedł najwyższy czas, aby stanowczo powiedzieć "Mamy dość" i sprzeciwić się wizji Prezydentury Andrzeja Dudy. Nie zamierzamy dłużej tolerować stosowania propagandy w mediach publicznych, upolityczniania instytucji wymiaru sprawiedliwości, dyskryminowania mniejszości seksualnych, ignorowania zagrożenia klimatycznego, oddalania się od wspólnoty europejskiej oraz pogłębiania podziałów wśród naszego społeczeństwa" - piszą organizatorzy protestu na Facebooku.
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan o wynikach sondaży: Śpię spokojnie"

Antywiec ma być pokojowy. Na razie udział w nim zadeklarowało około 50 osób. Młodzi Nowocześni nawet liczą, że uda im się sprowokować Andrzeja Dudę do dyskusji.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić