Jacek Dyrdak| 

Wybory 2020. Wraca menelowe plus. Ostro podsumował programy PiS

191

Kandydat na prezydenta Stanisław Żółtek powrócił do swojej słynnej wypowiedzi o programie menelowe plus. Podkreślił też, że "nie powinno być żadnego wieku emerytalnego".

Wybory 2020. Wraca menelowe plus. Ostro podsumował programy PiS
Kim jest Stanisław Żółtek kandydat w wyborach prezydenckich 2020 (PAP, Paweł Supernak)

Żółtek gościł we wtorek wieczorem w Polsat News. Przeprowadzający rozmowę z kandydatem reporter Grzegorz Kępka zapytał go między innymi o menelowe plus.

Żółtek odparł, że już wcześniej używał tego sformułowania, "próbując ośmieszyć PiS i będąc strasznie wkurzony na to, że on kupuje głosy wyborców za ich własne pieniądze, wymyślając różne programy - czasem jako tako sensowne, a czasem debilne".

O menelowe plus zrobiło się głośno po niedawnej debacie prezydenckiej w TVP. Przewodniczący Kongresu Nowej Prawicy uderzył wtedy w partię rządzącą, zarzucając jej, że programami socjalnymi próbuje kupić głosy wyborców.

Jakieś 500 plus, kolejne 1000 plus, 5000 plus, jakieś bony turystyczne. Aż mi strach zaproponować rządowi, że są budki od piwa. Że może menelowe plus by jeszcze wrzucili, bo to też są głosy wyborcze - powiedział w czasie debaty prezydenckiej Stanisław Żółtek.
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Kiedy poznamy wyniki? Wojciech Hermeliński wskazał datę

Wiek emerytalny. Stanisław Żółtek: to jakiś skandal

We wtorkowym programie Polsat News kandydat zabrał też głos na temat wieku emerytalnego. Ponownie wyraził chęć jego likwidacji.

W ogóle nie powinno być żadnego wieku emerytalnego. To jest jakiś skandal i logiczny, i wolnościowy, że jakiś jest wiek emerytalny – powiedział Żółtek w programie Polsat News.

Żółtek bynajmniej nie jest za tym, żeby nie można było przejść na emeryturę. Wręcz przeciwnie. Podkreślił, że nawet ludzie młodzi, z małym stażem na rynku pracy, powinni mieć możliwość emerytury, choćby była bardzo niska.

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy wybory?

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Startuje jedenastu kandydatów, w tym urzędujący prezydent Andrzej Duda.

Wybory prezydenckie 2020. Lista kandydatów

W wyborach weźmie udział jedenaście osób. To sami mężczyźni - jedyna kandydatka, Małgorzata Kidawa-Błońska, wycofała się, a zastąpił ją Rafał Trzaskowski.

Najmłodszym kandydatem jest 38-letni Władysław Kosiniak Kamysz z PSL, który jest o kilka miesięcy młodszy od swojego rówieśnika, kandydującego z ramienia Konfederacji Krzysztofa Bosaka. Najstarszy kandydat to Waldemar Witkowski z Unii Pracy, który ma 66 lat.

Lista kandydatów na prezydenta RP

 • Robert Biedroń
 • Krzysztof Bosak
 • Andrzej Duda
 • Szymon Hołownia
 • Marek Jakubiak
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
 • Mirosław Piotrowski
 • Paweł Tanajno
 • Rafał Trzaskowski
 • Waldemar Witkowski
 • Stanisław Żółtek
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić