Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Michał Wróblewski
|
aktualizacja

Wybory do europarlamentu 2019. Kandydat PiS odmówił spotkania z wyborcami, wybrał telewizję. "Byli wściekli"

0
Podziel się:

Wybory do europarlamentu tak bardzo pochłaniają kandydatów na europosłów, że zdarza im się w ostatniej chwili odwoływać nawet... spotkania z wyborcami. Niektórzy wybierają występ w telewizji. Tak było w przypadku senatora Konstantego Radziwiłła, kandydata PiS w Warszawie.

Wybory do europarlamentu. Konstanty Radziwiłł jest kandydatem PiS na europosła z Warszawy.
Wybory do europarlamentu. Konstanty Radziwiłł jest kandydatem PiS na europosła z Warszawy. (East News, Tomasz Jastrzebowski)

Poniedziałek, przed godziną 19. W Pruszkowie organizowane jest spotkanie z wyborcami i debata kandydatów na europosłów z okręgu warszawskiego – Konstantego Radziwiłła i Władysława Teofila Bartoszewskiego.

Ten pierwszy – były minister zdrowia – jest numerem 3 na liście PiS w stolicy. Ten drugi – historyk i wykładowca akademicki, syn Władysława Bartoszewskiego – "dziesiątką" z listy Koalicji Europejskiej, kandydatem popieranym przez Polskie Stronnictwo Ludowe.

Na spotkanie-debatę w Pruszkowie zaproszeni są wyborcy oraz działacze PiS i PSL. Wszyscy tłumnie zgromadzeni na sali. W końcu o Unię Europejską w starciu na poglądy spierać się mają nie byle jakie nazwiska.

Tyle że w ostatniej chwili okazuje się, że... debata się nie odbędzie. Powód? W ostatniej chwili rezygnuje z niej Radziwiłł – bez osobistego poinformowania o tym organizatora spotkania.

Wybory do europarlamentu. Wizyta w telewizji ważniejsza
Wszyscy są zawiedzeni, niektórzy wręcz wściekli. Nikt nie zna powodu odwołania wizyty byłego ministra zdrowia w Pruszkwie. Co się okazuje po kilkunastu minutach? Że Konstanty Radziwiłł będzie... w "Gościu Wiadomości", głównym programie publicystycznym TVP, emitowanym tuż po głównym wydaniu "Wiadomości".

Aleksander Hebda, organizator spotkania w Pruszkowie z miejscowego stowarzyszenia: – O nieobecności senatora Radziwiłła poinformował nas chwilę przed debatą jego syn. Bez podania powodów rezygnacji z debaty. Spotkanie było umówione od trzech tygodni. Nie wskazano nawet zastępstwa.

– Pan Radziwiłł zwyczajnie stchórzył. Wybrał lans w telewizji, zamiast merytorycznej debaty z Władysławem T. Bartoszewskim. Zlekceważył mieszkańców Pruszkowa, zamiast z nimi rozmawiać. Poszedł do "TVPiS", bo nikt nie zada mu tam niewygodnego pytania. Zwykły tchórz – mówi WP Jakub Stefaniak, rzecznik PSL, odpowiedzialny za kampanię Władysława T. Bartoszewskiego.

Próbowaliśmy skontaktować się z senatorem Radziwiłłem i zapytać o sytuację, ale nie odbierał od nas telefonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić