Bartosz Kołodziejczyk,oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Wybory parlamentarne 2019. Głosowanie za granicą

8

Trwają wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu RP. Polacy głosują nie tylko w kraju, ale też za granicą. Litwa, Francja, a nawet odległy Wietnam - to tylko kilka państw, w których pojawiły się kolejki do lokali wyborczych. Wasze zdjęcia otrzymuje także redakcja Dziejesię.

Wybory 2019 trwają. Polacy głosują za granicą
Wybory 2019 trwają. Polacy głosują za granicą (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Bartek)

W Polsce trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej. W wyborach tłumnie uczestniczy także Polonia.

Wybory 2019. "Jeszcze tak nie było"

Na zdjęciach przesłanych do redakcji Dziejesię widać kolejki przed lokalami wyborczymi.

Wasze zdjęcia otrzymaliśmy między innymi ze Lwowa. - Kolejka na prawie trzy godziny - napisał pan Adam.

Zobacz także: Zobacz też: Czy na pewno wiesz, jak oddać ważny głos? Krótki poradnik

Do naszej redakcji przesłał zdjęcia, które pokazują jak wielu Polaków zdecydowało się dziś oddać swój głos w jednym z większych miast Ukrainy.

Swoje głosy oddaliście między innymi w Czechach. - W Pradze ogromny ruch w konsulacie. Panie z komisji mówiły, że jeszcze nigdy tak nie było. A było dopiero przed godziną 12 - podkreśliła Katarzyna.

Nasza czytelniczka swój głos oddała w drodze do Krakowa. Jak dodała, nie zdążyłaby oddać głosu w Polsce, dlatego zdecydowała się na na ambasadę w Pradze.

Tłoczno było także w Mediolanie, gdzie do głosowania przystąpiła pani Sylwia. - Ponad dwie godziny czekania do konsulatu - pisze internautka.

Wybory 2019. Tłoczno w lokalach wyborczych

Wasze zdjęcia z lokali wyborczych dotarły do nas także z Francji, Holandii oraz z Cypru. - W wyborach do Parlamentu Europejskiego było o tej porze pusto. Teraz ciągnie się kolejka - mówi Bartek, który swój głos oddał w Nikozji.

Z kolei w Holandii kolejki są równie imponujące. Na miejscu jest pan Tomasz, który wysłał nam zdjęcia z Hagi.

Polacy w kolejkach stoją także w Rzymie. Jak poinformował dziennikarz Tomasz Krzyżak na swoim profilu na Twitterze, tam na oddanie głosu czeka się nawet dwie godziny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wybory 2019. Kolejki w Kazachstanie, Wietnamie i Katarze

Do naszej redakcji spłynęło także zdjęcie od pana Kamila. Widzimy na nim Polkę oddającą swój głos w wyborach w Astanie, stolicy Kazachstanu. - W spisie było 70 osób. Do tego dochodzą jeszcze zaświadczenia - podkreśla mężczyzna.

Do urn wyborczych ruszyli także Polacy mieszkający na Litwie. Na zdjęciach widzimy kolejkę przed ambasadą Polski w Wilnie.

Wysoką frekwencją może pochwalić się także ambasada w Hanoi. Polacy przebywający w Wietnamie tłumnie ruszyli oddać swój głos w wyborach. Na zdjęciach widać, że humor naszych rodaków nie opuszcza.

Swoje głosy oddawaliście także w Katarze.

W kolejkach stoją także nasi rodacy przebywający na Wyspach Brytyjskich. - W Londynie trzeba było czekać czasem nawet półtorej godziny. Ponad 97 tysięcy Polaków może zagłosować dziś w Zjednoczonym Królestwie - mówił Maciej Woroch, korespondent TVN w Londynie.

Wybory parlamentarne. "Kolejka na 100 metrów"

Swoje do odstania przed oddaniem głosu mają także Polacy mieszkający we Frankfurcie. - Na oddanie głosu czekam już 20 minut. Jeszcze nie zagłosowałem. Kolejka na 100 metrów! - pisze pan Paweł.

To nie jedyna kolejka w Niemczech. Podobna sytuacja ma miejsce przed ambasadą w Berlinie. Na zdjęciach widzimy Polaków, czekających w kilkudziesięciometrowej kolejce do wejścia.

Problemy z długim oczekiwaniem są także w konsulacie w Kolonii. - Kolejki są trzy, do trzech komisji. W Nadrenii Północnej-Westfalii jest największa Polonia w Niemczech. Nieoficjalnie wiem, że frekwencja idzie na rekord. Tu głosuje sporo młodej już "unijnej" emigracji. Są całe rodziny z dziećmi, czasem kilka pokoleń. Atmosfera pozytywna, piękne słońce - podkreśla Michał, który również wysłał do nas zdjęcie.

Zobacz także: Zobacz także: Wybory 2019. Polacy w kolejce do głosowania w Amsterdamie

O dużych kolejkach możemy mówić także w Monachium. - Ponad dwie godziny stania do urn wyborczych - poinformował nas jeden z czytelników.

Swoje do odczekania mają także Polscy mieszkający w Düsseldorfie i okolicy. Przed konsulatem była jedna z naszych czytelniczek. - Czas oczekiwania to około 40 minut - podkreśliła. Na dowód przesłała nam zdjęcie.

Wybory parlamentarne. Kolejki w Irlandii, Hiszpanii i Włoszech

Duże kolejki do głosowania są także w Irlandii. - Wybory. Cork, Irlandia. Ponad godzinna kolejka. Zawsze warto - pisze pan Sławek, który swoje zdjęcia przesłał do redakcji Dziejesię.

Na miejscu w Hiszpanii jest także pani Anna. - Ponad trzy godziny stania - informuje nasza czytelniczka, która na oddanie głosu czeka w kolejce do konsulatu w Barcelonie.

O sporych kolejkach informują także użytkownicy Twittera. Zobaczcie jak to wygląda w Milanie!

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wybory 2019. Budapeszt, Zurych i Luksemburg też stoją

Nasi czytelnicy głosują dziś także na Węgrzech oraz w Luksemburgu. - Czekamy już ponad godzinę - informuje pani Agnieszka, która swój głos oddaje w tej drugiej lokacji.

Jesteście także w Zurychu. Na Dziejesię otrzymaliśmy zdjęcie od pana Artura. Jak informuje nasz czytelnik, kolejka do lokalu wyborczego ma już ponad 200 metrów.

Wybory 2019. Głosujecie też na Północy

Swój głos w wyborach oddają też Polacy mieszkający w Norwegii. W miejscowości Stavanger jest pan Szymon, który przesłał nam zdjęcia z kolejki do lokali wyborczych.

Jesteście także w Szwecji. Zdjęcie z Göteborgu otrzymaliśmy od Patrycji. - Czas oczekiwania 50 min - informuje internautka.

Przed polską ambasadą jest także pani Sylwia. Kolejka na zdjęciu też zapowiada dłuższy czas oczekiwania na oddanie głosu.

Wybory 2019. Paryż, Manchester, Cork i Kopenhaga przy urnach

W Paryżu kolejka do głosowania przed jednym z kilku okręgów przez kilka godzin nieodmiennie liczyła ciągle jakieś 250 osób, które wciąż napływały - informuje nasza czytelniczka Agnieszka i przesyła zdjęcie.

"Poniżej jedna trzecia kolejki w Kopenhadze" - pisze pani Aneta.

"W Cork godz. 19:05 czasu lokalnego a kolejka dalej długa. Głosujemy!" - relacjonuje pan Bartek.

To już kolejka do Konsulatu RP w Manchesterze.

Lokal wyborczy w Zurychu około południa - raportuje czytelnik WP Arek.

Wy również czekacie w kolejce do oddania głosu? Dajcie nam nać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia oraz nagrania!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić