Wypadek na A1 w Dobieszowicach. Wiemy, co z kierowcą osobówki

Na autostradzie A1 w Dobieszowicach (pow. będziński) doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jeden z nich, samochód osobowy, wbił się pod poprzedzającą go ciężarówkę. - Kierowca trafił do szpitala. Był przytomny - mówi o2.pl. mł. asp. Paweł Kasprzak z KWP w Katowicach.

Wypadek na A1 w Dobieszowicach Wypadek na A1 w Dobieszowicach
Źródło zdjęć: © Policja | Policja Śląska
Rafał Strzelec

Dramatyczny wypadek na A1 w Dobieszowicach w woj. śląskim miał miejsce w środę (24 czerwca) przed południem na jezdni w kierunku Łodzi. Doszło tam do zderzenia trzech pojazdów.

- W wyniku zdarzenia poszkodowana jest jedna osoba. Mężczyzna trafił do szpitala. Żyje. Z relacji policjantów wynika, że był przytomny - mówi o2.pl mł. asp. Paweł Kasprzak z KWP w Katowicach.

Wypadek na A1 w Dobieszowicach. Tak doszło do zdarzenia

Poszkodowany mężczyzna siedział w samochodzie osobowym. Jego auto zostało najprawdopodobniej popchnięte przez busa marki Renault, który wedle wstępnych ustaleń policjantów nie dostosował prędkości i uderzył w tył osobówki. Zdjęcia udostępnione przez policję pokazują, że auto było dosłownie zmiażdżone.

Wypadek na A1
Wypadek na A1 © Facebook | Policja Śląska

Utrudnienia po wypadku na A1

W związku ze zdarzeniem autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości Dobieszowic była zablokowana. Obecnie lewy pas jezdni został już udrożniony.

Wybrane dla Ciebie