Tragiczny wypadek w rezerwacie Ślichowice. Nie żyje 32-letnia kobieta
W rezerwacie Ślichowice w Kielcach doszło do groźnego wypadku. Kobieta ześlizgnęła się ze skał. Jej życia nie udało się uratować, co potwierdziła dla portalu o2.pl podkom. Małgorzata Perkowska - Kiepas.
Najważniejsze informacje
- Wypadek miał miejsce w rezerwacie Ślichowice w poniedziałek po 15:00.
- Kobieta ześlizgnęła się ze skał do wody i była reanimowana.
- Działania ratownicze prowadziła Państwowa Straż Pożarna.
W poniedziałek 20 października, w rezerwacie przyrody Ślichowice w Kielcach, doszło do niebezpiecznego wypadku. Kobieta ześlizgnęła się ze skał, wpadając do wody. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło na komendę tuż po godzinie 15:00.
Na miejsce zdarzenia szybko przybyli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, którzy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Dzięki ich szybkiemu działaniu, kobietę udało się wydobyć z wody.
Przez dłuższy czas trwała reanimacja, co podkreśliła podkom. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Niestety lekarzom nie udało się uratować kobiety.
Absurdalny wypadek 19-latki w bmw. Winę zrzuciła na kota
Niestety mogę potwierdzić, że nie żyje 32-letnia kobieta z naszego powiatu. Obecnie na miejscu trwają wszystkie czynności - powiedziała podkom. Małgorzata Perkowska-Kiepas dla portalu o2.pl.
Ważne miejsce na mapie Kielc
Rezerwat Ślichowice im. Jana Czarnockiego w Kielcach to niewielki obszar chroniony, położony w zachodniej części miasta, na terenie osiedla Ślichowice.
Został utworzony w 1952 roku i obejmuje powierzchnię 0,55 hektara. Rezerwat powstał na terenie dawnego kamieniołomu, w którym wydobywano wapienie górnodewońskie. Celem utworzenia rezerwatu była ochrona odsłonięcia geologicznego z wyraźnie widocznymi strukturami tektonicznymi, zwłaszcza fałdem obalonym, który uznaje się za modelowy przykład deformacji skał osadowych w Polsce.