o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Wypchnął 6-letnie dziecko z dziesiątego piętra. Wyrok w głośnej sprawie

40
Podziel się

W Wielkiej Brytanii zakończył się proces 18-latka, który w wakacje zeszłego roku zepchnął przypadkowego chłopca przez balustradę na tarasie widokowym w galerii sztuki Tate Modern w Londynie. Już wcześniej chłopak miał zapowiadać, że "kogoś zabije".

Wypchnął 6-letnie dziecko z dziesiątego piętra. Wyrok w głośnej sprawie
bDgUVRud

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2019 roku. Na tarasie widokowym na 10. piętrze muzeum sztuki nowoczesnej Tate Modern 17-letni wówczas Jonty Bravery zepchnął przypadkowego sześciolatka przez barierki. Dziecko wraz z rodzicami przyjechało z Francji zwiedzić Londyn.

Sześciolatek przeżył upadek z ponad 30 metrów, jednak doznał bardzo poważnych obrażeń, w tym krwotoku mózgu i pęknięć kręgosłupa, które na zawsze uczynią go niepełnosprawnym. Życie uratował mu fakt, że zamiast spaść całe dziesięć pięter w dół, wylądował na kolejnym balkonie, znajdującym się pięć pięter niżej.

Według centralnego sądu karnego w Londynie, Bravery miał od dłuższego czasu planować popełnienie morderstwa, choć nie wybrał sobie żadnej konkretnej ofiary. Tamtego dnia po prostu wypatrzył dziecko stojące wraz z rodziną przy barierkach, podbiegł do niego i wyrzucił przez balkon, zanim ktokolwiek zdążył się zorientować, co się dzieje.

bDgUVRuf

Jak donosi BBC, 18-letni obecnie chłopak cierpiał na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Według kierującej sprawą sędzi Justice McGowan jego rodzice "próbowali zapewnić mu najlepszą opiekę i bezpieczeństwo" i zupełnie nie ponoszą winy na czyn syna.

Czytaj także:

Wyrok za próbę morderstwa

Mieli oni również nie wiedzieć, że już pod koniec 2018 roku Bravery zamieścił w internecie nagranie, w którym zapowiada, że "zabije kogoś, nie wie jeszcze jak, ale na pewno to zrobi".

bDgUVRul

Za swój czyn osiemnastolatek został skazany na dożywocie, z możliwością ubiegania się o zwolnienie po minimum 15 latach. Jak uzasadniła sędzia McGowan, "zamienił on życie dziecka i jego rodziców w piekło".

To, co uczyniłeś pokazuje, że stanowisz śmiertelne zagrożenie dla społeczeństwa. Wszystko zaplanowałeś i wygląda na to, że rozkoszujesz się swoim czynem - zwróciła się sędzia bezpośrednio do Bravery'ego.

Zobacz także: Magazyn broni na działce. Odkrycie policji koło Łęcznej

bDgUVRuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
Katolik
4 miesiące temu
15 lat to powinien dostać sędzia. Za samą próbę morderstwa powinna być kara śmierci, bo to nie od mordercy zależało, że dziecko miało szczęście i przeżyło, o ile można to teraz nazwać życiem. Przeciwnicy kary śmierci mają krew na rękach. Nic, nawet najgorsze na świecie więzienie, nie odstrasza tak jak śmierć, bo dopóki jest życie, dopóty jest nadzieja. Ludzi się nie zabija, ale potwory wręcz koniecznie. Nawet Bóg szatanowi nie wybaczy. Bóg szatana zgładzi.
qwe11
4 miesiące temu
ale co da to ze dostanie 15 lat, czy 30 lat. gość wyjdzie z więzienia i zabije kolejną osobę, bo jest chory psychicznie. powienien być zamknięty do końca życia, albo uśpiony. Tak uśpiony... jaki sens trzymać wśród nas gościa którego jedynym celem jest kogoś zabić. to jak trzymać w domu niewybuch z II wojny światowej. W dzisiejszych czasach przez to ze ludzie chca byc dla wszystkich dobrzy i nikogo nie urazic... nasz swiat niebawem wyginie.
Jak
4 miesiące temu
Jakby to było moje dziecko to sprawca leciał by zaraz za nim
bDgUVRuH
pinechas
4 miesiące temu
Ha ha ha tak własnie karze sie zwyrodnialcow w UK. Za chwile jakis ,,super psychiatra" stwierdzi ze jest on umysłowo chory i przeniosą go z więzienia do zakładu psychiatrycznego. W takim zkładzie, nie dosyc ze nic nie bedzie robił to z czasem dostanie nieeskortowane wyjscia na miasto, a oprocz tego bedą mu wypłacane nie małe benefity.Bedzie leżał do góry ,,jaja..i" i oglądał TV lub grał w video gry. Jedzenie i wszystko za darmo, pokoj posprzataja mu cleanerzy-tak się żyje zwyrodnialca w UK, na których becelowo(bo nie podlegają oni zadnej resocjalizacji i wszystko jest na zasadzie dobrowolnosci, nawet branie leków) panstwo wydaje setki tysięcy funtów- wiem bo pracuję w takiej placówce. Jezeli myslicie ze w Polsce jest wiele absurdów, to uwierzcie mi ze podejscie panstwa do wiezniow w UK przebija wszystko! To nie jest absurd- to jest głęboko zakorzeniona biurokratyczna patologia. Ps. po wyjsciu z placowki skazaniec ktory udaje swira dostaje mieszkanie od panstwa!!!- zbrodnia w tym kraju to jest sposob na ustawienie sobie wspaniałej przyszłosci.
Racjonalista
4 miesiące temu
To prawda. Nawet teraz trzęsie się Anglia, co odnotowują stacje sejsmologiczne na całym świecie.
Najnowsze komentarze (40)
piter
4 miesiące temu
W naturze zwierzęta same likwidują osobniki odbiegające od norm zachowań w danej grupie.W demokracji nie wolno zlikwidować osobników najbardziej zdemoralizowanych i to jest największy błąd demokratów.
lol
4 miesiące temu
dopiero poszedl siedziec a juz ma podbite oko - nie wyjdzie z wiezienia
rod
4 miesiące temu
wspolczuje rodzicom duzo zdrowia chlopczyka
Tak jak
4 miesiące temu
nasz kierowca autobusu. Może dostać 12, dostanie 8, wyjdzie po 5 i wszyscy będą szczęśliwi. Oprócz ofiar wypadku, oczywiście.
Brawo!
4 miesiące temu
"...Za swój czyn osiemnastolatek został skazany na dożywocie, z możliwością ubiegania się o zwolnienie po minimum 15 latach. ..."
Rogata
4 miesiące temu
Zapewne wyjdzie po tych 15 latach, a nie zostanie tam na dożywocie. Po prostu brak słów. Dokładnie, jak ujmują osoby pode mną - wyjdzie i zabije kolejną osobę. Takiego powinni na to elektryczne krzesło. Akurat jak zawsze wypowiadam się, że do kamieniołomu lub kopalni soli, o suchym chlebie i wodzie, to teraz powiem właśnie inaczej. On stwarza poważne zagrożenie więc powinna być kara śmierci. Szkoda mi tylko tego dziecka i żal rodziców. To jest trauma do końca życia i jeszcze ciężkie kalectwo. "Jakby to było moje dziecko to sprawca leciał by zaraz za nim".
Pawel
4 miesiące temu
A nie lepiej zamiast do wiezienia i jemu przetracic kregoslup zeby do konca zycia byl warzywem ? Po tej operacji oddac go rodzinie.
krajprawników
4 miesiące temu
Człowiek niepełnosprawny psychicznie zniszcy Ci coś o dużej wartości a prawo(ustalane przez państwo) zwolni go z odpowiedzialności--bo nieświadomy, jednakże kto ma zapłacić za straty? Powinno państwo-bo skoro chroni takich ludzi, to niech jest i odpowiedzialne finansowo. Państwo nikomu nic nie zapłaci w takiej sytuacji, bo państwo jest niestety--NIEODPOWIEDZIALNE. Poszkodowany pyta-.."co mam zrobić?"..-odpowiedż--wal się.
bDgUVRuz
AstraSky
4 miesiące temu
Po prostu młody mu się nie spodobał..., ale mógł już sam skoczyć na główkę. :/ Dzieciak będzie miał traumę do końca życia, nie mówiąc już o wydatkach na psychiatrę...
Praktyczna
4 miesiące temu
Tylko eutanazja. Tak jak zabija sie psa ktory pogryzl pana, tak i on powinien zniknac. Tu nie ma szansy na wyleczenie czy resocjalizacje. Takie osobniki nie maja prawa zyc i nazywac siebie ludzmi. To wadliwy produkt w procesie produkcyjnym czlowieka. Buble sie niszczy!!!
Artur
4 miesiące temu
Spokojnie zajma sie nim za jakis czas moze wyplynie ze sie skarzy na tzw zle traktowanie przez wiezniow a pozniej jakis z dozywociem zrobia mu np choinke
dostał
4 miesiące temu
dożywocie, czytaj ze zrozumieniem
koszmar
4 miesiące temu
jadą zwiedzać Londyn a tam jakiś potwór wyrzuca im dziecko przez barierkę
zku
4 miesiące temu
gdyby to w Polsce się wydarzyło to rodziców wyrzuconego dziecka zbadaliby alkomatem
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić