Wzruszające odkrycie na Google Maps. To jego rodzice. Teraz nie żyją

18

Technologia Google Street View powstała z myślą o tym, aby ułatwić życie kierowcom oraz pieszym. Okazuje się jednak, że może mieć także nieco inne zastosowanie. 38-letni Amerykanin znalazł na Mapach Google zdjęcie rodziców, którzy nie żyją od kilku lat.

Wzruszające odkrycie na Google Maps. To jego rodzice. Teraz nie żyją
38-letni Sean Docherty znalazł na Mapach Google zdjęcie swoich nieżyjących rodziców (Twitter)

38-letni Sean Docherty podzielił się w mediach społecznościowych swoim niezwykłym odkryciem związanym z Google Maps. Okazuje się, że Amerykanin znalazł w aplikacji zdjęcie swoich rodziców. Na fotografii trzymają się za ręce.

Odnalazł fotografię rodziców. Niezwykłe odkrycie na Google Maps

38-latek podzielił się fotografią z usługi Google Street View zainspirowany anonimowym wyznaniem jednego z internautów. Stwierdził, że wpadł na zdjęcie w 2014 roku. Zostało zrobione tuż obok jego domu rodzinnego w Essex.

Poczułem się, jakbym naprawdę przejeżdżał obok. (…) Jestem jedynakiem, a moi rodzice i dziadkowie już odeszli. Takie małe wspomnienia są dla mnie bezcenne. Gdyby nie mój syn, byłbym kompletnie samotny na tym świecie – podkreślił mężczyzna w rozmowie z "Newsweekiem".

Fotografia została wykonana przez samochód Google'a tuż po tym, jak u mamy Seana zdiagnozowano nieuleczalnego raka jelita. Niedługo po tym nie mogła wychodzić już z domu.

To niesamowite widzieć jak rodzice normalnie idą ulicą i trzymają się za ręce. To urocze – podkreślił Docherty.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niezwykłe odkrycie na Mapach Google. Internauci dzielą się swoimi historiami

Poruszający wpis wywołał lawinę komentarzy. Internauci, którzy także odnaleźli swoich zmarłych bliskich na Google Maps zaczęli dzielić się swoimi historiami. W odpowiedzi na wpis Amerykanina opublikowali swoje fotografie.

To mój tata, wracający ze spaceru z psem. Mimo że już nie żyją, na zawsze pozostaną w naszych sercach – napisała jedna z komentujących, załączając zdjęcie ojca.

Większość osób przyznała, że często wraca do zdjęć swoich bliskich zmarłych uchwyconych na Mapach Google. Zdaniem internautów funkcja obejrzenia danej z sceny z kilku ujęć ma pozwalać wyobrażać sobie, że te osoby wciąż żyją.

Bardzo doceniam to, że mogę wrócić do zdjęcia taty idącego ulicą. Mam dzięki temu wrażenie, że ciągle jest ze mną na tym świecie – napisała Lisa Paterson, której tata został sfotografowany kilka lat temu, kiedy wynosił starszym sąsiadom śmieci.

Obejrzyj także: Dziwne rzeczy na Google Maps. Prawdziwy hit z Polski

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić